– Hogyan élte meg, hogy újraválasztották a körzetében?
– Nálunk volt az egyik legszorosabb az eredmény, végül 17 szavazattal nyertem. A Hajrá Békéscsaba jelöltjét emocionális kellett legyőzni, hisz ott leginkább a polgármester iránti szimpátiára szavaztak az emberek, a Fidesszel szembeni győzelem pedig úgy érzem, a teljesítmény győzelme volt.
– Az előző ciklus egyik legnagyobb sikere a kerületben a Szigligeti utcai óvoda tanmedencéjének a felújítása volt. Most milyen tervekkel indult?
– A tanmedence óriási összefogás eredményeként válhatott valósággá, ami nagyon jó érzés, de összesen hét intézmény van a választókerületemben, és ezekben szintén számos uniós és egyéb fejlesztés valósult meg. Készült például fejlesztő szoba, volt udvarfelújítás, ezeken a területeken is szeretnénk folytatni a munkát. Már a decemberi bizottsági ülésen sikerült forrást találni a Szigligeti utcai bölcsőde térköveinek és szekrényeinek a felújítására, valamint a Tábor utcai óvodára. Az Andrássy gimnázium előtti terület rendbetételéről régebb óta egyeztetünk, ennek a költsége 6 millió forint lenne, amelyből 3 milliót vállal a tankerület, a maradék 3 milliót kell a városnak előteremtenie. A közterületi fejlesztéseket is szeretném folytatni, a padfelújítási program és az épületek előtt levő kerékpártárolók szilárd burkolattal történő ellátása 2021-re befejeződhet. Legalább egy kilométeres szakaszon térköves járdafelújítást szeretnénk megvalósítani, és zebrára is szükség lenne a Vécsey-Tulipán utca kereszteződésében. Folytatni szeretnénk a játszótér-felújítási programot, de a közvilágítás javítása és a parkoló-felújítás is a tervek között szerepel.
– Múlt évben bejelentést tett a kötöttárugyár egykori épületének állapota miatt. Itt vannak fejlemények?
– Balesetveszélyessé váltak a faldarabok, erről először a városházán tettem bejelentést. Arról tájékoztattak, hogy három különböző hatóság felel ezekért a problémákért. Az építéshatóság a járási hivatalhoz került, így ott is jeleztem, hogy omlik a vakolat és kiálló vasbeton-darabok vannak a falban. A másik egy városképi eljárás, ami azt hivatott megállapítani, hogy jelen állapotában a hely rontja a városképet, a harmadik pedig egy köztisztasági bejelentés volt, hisz erre az ingatlanra is vonatkozik az a szabály, hogy 15 méteres körzetben az ingatlan tulajdonosának kell rendben tartania a területet. A járási hivataltól kaptam választ, amely szerint kötelezik a tulajdonost arra, hogy a balesetveszélyes állapotot szüntesse meg. Magántulajdonban van az ingatlan, így ezekkel az eljárásokkal igyekszünk eredményeket elérni. Bízom benne, hogy sikerrel.