Az előadás a hőssé váló Fehérlófia forrófejűségére, kihasználhatóságára, naivitására figyel. Vajon igaz barát-e, aki csak hangoskodik? Megbízhatunk-e bárkiben, aki hazudott nekünk? Hogyan válhat Fehérlófia legényből felnőtté? A Viharsarok Táncszínház előadásában, látványos, szép varázsmesében kapja meg a válaszokat a néző a fenti kérdésekre.
A gyerekeknek a mese kapcsán két pályázatot is hirdettek: készítsék el a legmenőbb szakállat, és fényképezkedjenek is le benne, vagy kizárólag a fehér szín felhasználásával alkossák meg papírból valamelyik szereplőt. A gyerekek a pályázaton a felnőtt családtagoknak is nyerhetnek jegyet – még épp idejében ahhoz, hogy közösen elmenjenek a január 15-én rendezendő családi előadásra, mert a Fehérlófia jó témát szolgáltathat a szülő-gyerek kapcsolatot elmélyítő beszélgetésekhez is. A pályázat részleteiről a színház honlapján és a közösségi médiából tájékozódhatnak.
Tamási Áron örök klasszikusát viszi színre Tege Antal rendezésében a Békéscsabai Jókai Színház január 28-án: az Énekes madár a „székely Homérosz” egyik legjobb, és bizonnyal a legtöbbet játszott szerelmes játéka. A fiatalok és az idősebbek, a jók és a gonoszok örök harcát bemutató, izgalmas zenékkel színpadra kerülő mű számít a nézők érzékeny figyelmére. Érdekesség, hogy 2007-ben ugyancsak Tege Antal rendezésében vitte színre a teátrum a darabot, szintén Szabó Lajos főszereplésével, akinek partnere ezúttal Nádra Kitti lesz, a főbb szerepekben Liszi Melindát, Földesi Ágnes Villőt, Katkó Ferencet és Csomós Lajost is láthatja majd a közönség.
Közkívánatra februárban ismét színpadra kerül két, a házasságot bemutató kamaradarab: a Csurulya Csongor rendezte Családi ágy című komédiában Fehér Tímea és Bartus Gyula játékával elevenedik meg az esküvőtől a késő öregkorig tartó, néhol kacagtató, de legalább annyira megható történet. A Váratlan találkozások Katkó Ferenc rendezésében, Földesi Ágnes Villő és Tege Antal főszereplésével nem épp szokványos szerelemről mesél: a férj és feleség válásával kezdődő, kettejük kapcsolatának mélyére néző, azt újra és újra értelmező darab (amely, most már elárulhatjuk, happy enddel zárul) már több száz nézőnek szerzett felejthetetlen estét.
Forrás: Békéscsabai Jókai Színház