Együttműködési megállapodást írtak alá a Kossuth iskolában

2022. június 9. 12:53 | behir.hu

A Szegedi Tudományegyetem négy Békés megyei középiskolával kötött megállapodást. Az együttműködő felek között szerepel a Gyulai Szakképzési Centrum is. A megállapodást június 8-án írták alá a Kossuth tagintézményben, Orosházán.

Június 8-án az Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara képviseletében Dr. habil Bíró István dékán és a Gyulai Szakképzési Centrum képviseletében Kovács Zsuzsanna főigazgató együttműködési megállapodást írtak alá.

Az együttműködő felek kiemelten fontosnak tartják, hogy elősegítsék a Dél-Alföldi régióban élő fiatalok életkilátásainak javítását, elkötelezettek a régió gazdasági-társadalmi viszonyainak fejlesztésében, ezért támogatják a fiatalok szakirányú továbbképzését és a régióban történő elhelyezkedését.

 

Fotó: Gyulai Szakképzési Centrum oldala

 

A támogatási rendszer kialakításának kezdeti lépéseként egymással összefogva törekszenek a mérnöki életpályamodell további fejlesztésére, a duális partnervállalati kör együttes szélesítésére, valamint ezáltal a képzési szinteken átívelő duális képzés támogatására.

 

Forrás: Gyulai Szakképzési Centrum

 

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL