Mucsi Balázs, a BSZC főigazgatója elmondta: a Békéscsabai Szakképzési Centrum valamennyi szakán nagyon fontos, hogy azok a diákok, akik végeznek, azonnal munkát tudjanak vállalni, illetve alkalmasak legyenek arra, hogy technikusi szinten akár középirányítói szerepet tölthessenek be egy-egy vállalkozásnál. A BSZC képzése azonban ezen túlmutat, hiszen olyan alternatívát kíván nyújtani a diákok számára, amelynek köszönhetően a felsőoktatási képzőhelyeket a tagintézmény falai közé hozza. A most megkötött megállapodás azt is lehetővé teszi, hogy a felkészült és szakmailag is alkalmas diákok könnyebben be tudjanak lépni a felsőoktatásba.
– Azt a professzionális felsőoktatási szintet, amely megtalálható a Szegedi Tudományegyetemen, azt csak a felsőoktatás tudja nekünk biztosítani. Információkat, a legújabb kutatásokat, lehetőségeket, partnerségeket hozzák el hozzánk, erre a Békéscsabai Szakképzési Centrumot alkalmasnak is találta az egyetem – fejtette ki Mucsi Balázs.
Prof. Dr. Pál-Molnár Elemér, a Szegedi Tudományegyetem Földrajz- és Földtudományi Intézet képviselője kiemelte, hogy a most aláírt együttműködési megállapodás egy hosszú folyamat legvégét jelöli. Az egyetem már hosszú évekkel ezelőtt felfigyelt arra, hogy milyen komoly szakmai munka folyik az intézménycentrumban.
– A közös munka eredménye, hogy megszületett a gondolat, miszerint húzzuk szorosabbra ezt az együttműködést és kössünk olyan megállapodást, amely egyrészt figyel az itteni képzésekre, ad kimeneti lehetőséget technikumra, másrészt pedig mint portfólió, felkínálja azokat az egyetemi képzéseket, amelyek az egyetemen futnak – részletezte Pál-Molnár Elemér.
A professzor hangsúlyozta, mint mindenkinek, az egyetem földrajz- és földtudományi intézetének is egyik küldetése, hogy felkutassa azokat, az országban bárhol lévő olyan képzéseket, olyan tehetségeket, akik majd megfelelnek azoknak a kívánalmaknak, amelyek egy egyetemi képzések érik őket.
A fluidumkitermelő technikus szakra való tekintettel az intézmény ezen a napon Bányásznapot rendezett, amelyen az ipari és felsőoktatási partnerei tartottak szakmai előadásokat az intézmény tanulóinak.
– Erre a napra hívtuk el azokat az együttműködőinket és a piaci szereplőket, akik ezzel a bányászati képzéssel kapcsolatban vannak. A MOL, illetve az MVM Földgáztározó Zrt. részéről is tartanak a diákoknak érdekes előadásokat, emellett a miskolci egyetem képviselője is egy érdekfeszítő előadással készült a tanulóknak – foglalta össze a Bányászati napot Schnider György, az intézmény igazgatója.
Schnider György az együttműködési aláírással kapcsolatban elmondta, ennek köszönhetően nemcsak a fluidumkitermelő tanulók vehetnek részt a képzésben, hanem környezetvédelmi és vízügyi technikusok, illetve a földmérő diákok is.
– A célja ezeknek az együttműködéseknek, hogy együtt dolgozzunk az egyetemekkel. Szakmai napokra várnak minket, nyílt napokra, de mi is várjuk az egyetem képviselőit érdekes előadások megtartására, helyben szervezett szakmai napokra, pályaválasztási kiállításokra. Ez az együttműködés az alapja annak, hogy okleveles technikus képzést indítsunk az adott szakokon – sorolta az igazgató.
A Vízmű vezetése most egy újabb együttműködési aláírás előkészítésén dolgozik, amely lehetővé teszi majd, hogy az intézmény minden képzésén elindulhasson az okleveles technikumi képzés.