A Wienerberger csoport összesen 29 európai országban van jelen, világszerte pedig mintegy 17 000 alkalmazottat foglalkoztat. Az építőipari cég sok éves kapcsolatot ápol a várossal, hiszen 10 magyarországi gyárából kettőt egy tégla- és egy cserépgyárat Békéscsabán működtet. A vállalat már régóta támogatja a szakképző centrum munkáját, ezúttal pedig egy építőipari szaktanterem létrehozását finanszírozza.
A Békéscsabai Szakképzési Centrum főigazgatója az eseményen elmondta, hogy egy hosszú tárgyalás-sorozat előzte meg a jelenlegi együttműködési megállapodás aláírását. Mucsi Balázs hozzátette, hogy a BSZC a méretéből adódóan is sok partnerrel ápol közös kapcsolatot.
– Iskolánk olyan vállalkozásokkal és civil együttműködőkkel, vagy egyetemekkel képes és hajlandó együttműködni, amelyek a saját területükön az élen járnak. Ezért is jöhetett létre ez a megállapodás a Wienerbergerrel, amely a maga területén szintén az élen jár. A céggel karöltve mi leszünk azok, akik szakmai alapokon nyújtunk minőségi képzéseket, ezzel pedig a szakember-utánpótlást tudjuk majd biztosítani – mondta a főigazgató.
Fontos, hogy a jelenlegi fejlesztés mind a technikumi képzésekben, mind a felnőttek oktatásában kézzelfogható lesz – tette hozzá. Mucsi Balázs ezt követően ismertette, hogy az együttműködés részeként, a vállalat mintegy 17 millió forintos támogatásának köszönhetően hoznak létre egy olyan oktatótermet, ahol a diákok megismerkedhetnek az aktuálisan legmodernebb technológiákkal, termékekkel.
– Egyrészről lesz egy fejlesztésünk, ahol közösen létrehozzuk ezt a termet a benne lévő eszközökkel, másrészt pedig segítséget kapunk az oktatásban is. Beemeljük azt a modernkori, lehető legújabb technológiát, amely most elérhető a piacon, ebben pedig a Wienerberger szakmai napokkal, gyárlátogatásokkal, valamint rendszerbe épített tudásanyaggal fog bennünket segíteni. Ily módon olyan tudást kapnak a diákjaink, amely a piacról táplálkozik.
Az országban a békéscsabai gyár a legnagyobb: évente 17 000 lakóház befedéséhez szükséges cserepet, valamint 2000 családi ház építéséhez elegendő téglát gyártanak. A vállalat magyarországi vezérigazgatója elmondta, hogy az együttműködés a gyár számára is hasznos.
– A gyár abban érdekelt, hogy jó minőségű termékeket állítson elő, és profitot termeljen. De hiába gondoskodunk arról, hogy a lehető legjobb terméket biztosítsuk, ezekből önmagukban nem lesznek épületek. Ahhoz, hogy felépüljenek, fontos, hogy motivált, hozzáértő, jó szakemberek kezei az anyagból épületet formáljanak – fogalmazott Tarsoly József.
A Vásárhelyi Pál Technikum szaktantermében a tervek szerint már szeptemberben fogadhatják a diákokat. Az új létesítményben megjelennek majd a cég építőanyagai: falazóelemek, tetőcserepek, a térkövek és ereszcsatornák is.
– Mindenből építünk egy kicsit, falat, tetőszerkezetet, födémet, hogy a gyerekek ne csak az anyagokat tanulmányozhassák, hanem a beépítési módot, az alkalmazás-technikát is.
A vezérigazgató hozzátette, hogy a mai építőipar legnagyobb problémája a szakemberhiány, ezért mindenképpen szeretnének hozzájárulni, hogy minél több olyan szakképzett ember legyen, aki ismeri és alkalmazza a modern technológiákat.