Derekasan küzdött az Előre NKSE a felkészülési tornán

2021. augusztus 21. 14:23 | Erdei-Kovács Zsolt

Két vereséggel a negyedik helyen végzett az I. Szabó Károly Felkészülési Tornán az Előre NKSE alakulata. A következő szezonban az NB I. B-ben vitézkedő csabai csapat mindent beleadott, mindent megtett a győzelemért, ez azonban ezúttal is kevésnek bizonyult.

Vesztes meccs után nem illik gratulálni. Pláne nem két vesztes meccs után. Ezúttal azonban félre az illemmel, a csabai lányok minden elismerést megérdemelnek!

A Papp Bálint vezetőedző dirigálta együttes pénteken este és szombaton délelőtt is egy-egygólos vereséget szenvedett. Az eredmények nem mutatják meg, nem adják vissza azt a hősies küzdelmet, ami a békéscsabai sportcsarnok pályáján mindkét napon kibontakozott. Pénteken a Székesfehérvár, szombaton pedig a Kisvárda volt az ellenfél, az előbbi mérkőzésen 20:21, az utóbbin 25:26 arányú vereség született.

A második nap reményekkel telve kezdődött, azonban ugyanott folytatódott, ahol a pénteki befejeződött. A Békéscsaba két kapufával, a Várda két góllal nyitott. A harmadik csabai kapufa az 5. percben született, ekkor már 1:3-ra vezetett a Kisvárda együttese. Az összecsapás kifejezetten küzdelmesen indult, és kifejezetten küzdelmesen folytatódott, bár a vendégeknek sikerült meglépniük, a 13. percben már 4:7-re vezettek.

Többek között Giricz Laura rendkívül hasznosan játszott, a 20. percben még mindig kettővel vezettek kisvárdaiak. A 9-es számú játékos mellett Szabó Dóra, valamint Borbély Márta is megtette a magáét, az első félidő 21. percére immár csupán egygólosra olvadt a különbség, 9:10 volt az állás. Bakó Botond, a Kisvárda KC vezetőedzője időt kért, de a 23. percben ismét megvillant Borbély Márta jobbja, 10:11-re módosítva az eredményt.

A félidőben 13:14-es állással fordultak a csapatok, ami azért különösen fájdalmas, mert nem sikerült gólra váltani a közvetlenül a szünet előtt befújt emberelőnyt. A második játékrész 4. percében 15:15-öt mutatott az eredményjelző és jöhetett a meccs nagy kérdése: sikerül előnyt szerezni? Nem. A kapufa mentett, majd még egy büntetőt is elhibáztunk. A Kisvárda viszont nem kegyelmezett, ismét vezetést szereztek, a 6. percben 15-16-ra vittek.

A nézők között egyébiránt Mátéfi Eszter szakmai igazgató, valamint Wallfisch Mercédesz is megtalálható volt. A Kisvárda kapujában is egy Mátéfi állt, Mátéfi Erika tette a dolgát, a 14. percben már ismét elszakadt a vendégcsapat, 18:21-es eredmény alakult ki. A Várda folyamatosan meg tudta őrizni az előnyét, a mérkőzés azonban végig izgalmas, dinamikus, küzdelmes volt. A 28. percben még egyenlő volt az állás, a végjáték azonban egygólos vereséget hozott a lila-fehéreknek.

Papp Bálint vezetőedző, Giricz Laura játékos, Mátéfi Eszter szakmai igazgató és Paláncz György elnök nyilatkozata a 7.Tv híradójában lesz látható és persze hallható!