– Az előadás akkor van kész, ha már a nézők is látják – fogalmazott Seregi Zoltán, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója. – Jelen helyzetben ezt a darabot már bemutattuk Szentesen, így a színészeink magabiztosan állnak a békéscsabai közönség elé. Egy komédiánál tudni kell, hogy hol fognak nevetni, mert az meghatározza a ritmusát is az előadásnak, és ezt Szentesen letesztelhettük – mondta a direktor.
Annak ellenére, hogy az előadás műfaja komédia, komoly társadalmi problémákat feszeget. A Gogol tollából származó történet a vásári komédiát veszi alapul, ebből adódóan a szereplők alapvető emberi jellemeket ábrázolnak.
A teátrum igazgatója kiemelte, hogy Gogol műve rávilágít arra, társadalmi viszonyok és helyzetek változnak, de bizonyos embertípusok nem.
– A társadalmi viszonyokat a néző nem tudja átélni, az emberi viszonyokat viszont igen, mert azt könnyebben átérzi. Vagy ismerős egy szituáció, vagy egy karakter, akár egy reakció, és ez a fontos. A revizorban pedig zseniális karakterek vannak – tette hozzá.
A darab rendezője, Pataki András elmondta, hogy A revizor is kortárs darabnak számít – keletkezési idejétől függetlenül –, hiszen minden színházi megközelítés a mához akar szólni.
Mészáros Mihály, színművész megosztotta stábunkkal, hogy a koronavírus-járvány után nem szeretett volna többet színházzal foglalkozni, ám maga a rendező kereste fel telefonon a szereppel, amelyet örömmel fogadott.
Az egész történet egy félreértésen alapszik, ám a darab végén mindenkiről kiderül az igazság. A történet csúcspontjához érve, megérkezik a valódi revizor, akire senki nem számított. A darabot március 31-én mutatták be a Békéscsabai Jókai Színházban.