Az Év szakdolgozóját és az Év kiváló tanulóját jutalmazták

2025. május 15. 17:36 | Kintner Nikolett

Az ápolók nemzetközi napja alkalmából tartottak az egészségügyi szakdolgozók tudományos ülésével egybekötött megemlékezést a Békés Vármegyei Központi Kórház dr. Réthy Pál tagkórházában, csütörtökön. Az ünnepségen átadták az Év kiváló tanulója és az Év szakdolgozója díjakat is.

Az Ápolók Nemzetközi Tanácsa, a modern ápolás alapítója, Florence Nightingale születésének évfordulója tiszteletére 1974-ben jelölte ki május 12-ét az Ápolók Nemzetközi Világnapjának, melyet 1982-től Magyarországon is megtartanak. Dr. Becsei László főigazgató főorvos kiemelte, a nap nemcsak az emlékezésé, de a köszöneté és az odafigyelésé is.

– Ez a nap egyfajta figyelmeztetés is arra, hogy biztosítsuk az ápolók számára a méltó munkafeltételeket, a fejlődési lehetőséget és a megbecsülést. Ezt intézményünk vezetőjeként nemcsak célkitűzésnek, hanem kötelességnek is tekintem. Feladatunk munkatársaink munkakörülményeinek folyamatos javítása, ennek érdekében az utóbbi években számos pályázati és saját forrásból végrehajtott fejlesztést tudhatunk magunkénak a kórházban – fogalmazott.

Fotó: Szabó Richárd/behir.hu

A kórház ápolási igazgatóhelyettese a szakma emberi munkaerejének pótolhatatlanságára hívta fel a figyelmet, melyet semmilyen géppel nem lehet helyettesíteni.

– Az ápolói munka olyan, amit a mesterséges intelligenciával, informatikával nem lehet helyettesíteni. A betegeknek arra van szükségük, hogy megfogjuk a kezüket, beszélgessünk velük, nem pedig a mindenféle elektromos, okos eszközökre, amelyek mindennapi életünkben is jelen vannak – emelte ki Tárkány-Szűcs Zsuzsanna.

Fotó: Szabó Richárd/behir.hu

Az ápolók nemzetközi napja alkalmából rendezett ünnepségen két díjat adtak át: A kórházi szakoktatók pozitív értékelése és javaslata alapján az Év kiváló tanulója díjat Vereczky Zita, a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium tanulója kapta. Az Év szakdolgozója elismerést pedig Egriné Köteles Anna Mária diplomás ápoló, az intenzív osztály dolgozója vehette át, aki 1987-ben kezdett el az intenzív osztályon dolgozni. 1993-ban intenzív terápiás szakasszisztensi, majd 1998-ban diplomás ápolói képesítést szerzett. Mint elhangzott: a betegek felé mindig nagyfokú empátiával fordult, fontosnak tartotta a lelkük gondozását is, sok fiatal dolgozó betanulását, fejlődését kísérte segítő szándékkal. Dolgozott szociális szférában, majd 2007-ben az akkor nyíló stroke osztály oszlopos tagja lett, ahol később főnővéri teendőket is ellátott. 2008-ban az Egészségügyi Minisztérium Pro Sanitate díjjal tüntette ki. A koronavírus- járvány idején a kiskunhalasi járványkórházban ápolta a legelesettebb embertársainkat. Néhány éve visszatért, hogy ismét az intenzív osztály közösségét erősítse, munkája, emberi magatartása példamutató.

– Sokat jelent, hogy segíthetünk másoknak. Az intenzív osztályon nagyon sok esetben azt tapasztaltam, hogy élet-halál között tudunk segíteni például egy infarktusos betegnek, akinek borzasztó nagy fájdalma van, és nem sokkal utána, amikor a gyógyszeres kezelést és az ápolást követően már sokkal jobban van, nagyon jó érzés látni az arcát. Bár tapasztaltam a másik oldalt is, és vannak dolgok, amiket a mai napig nehezen emésztettem meg, de fejlődünk és most már talán egy kicsit tudatosabbak vagyunk – fogalmazott a diplomás ápoló.

A díjak átadása után a szakdolgozók tudományos ülésén, az egészségügyben használt legújabb kezelési módszerekről, technológiákról és eredményekről hallhattak előadásokat a a dr. Réthy Pál tagkórházban dolgozók.

Galéria

További programok »

FEL