A Gál Ferenc Egyetem Gazdasági Karának dékánja köszöntőjében elmondta, hogy áprilisban mutatkozott be a Hallgatók a Hallgatókért Alapítvány, amely azóta is szoros együtműködésben dolgozik együtt a felsőoktatási intézménnyel. Árpási Zoltán kiemelte, hogy a szervezet megvalósítóként vesz részt abban az Európai Unió által támogatott projektben, melynek célja a helyi foglalkoztatók felkészítése az előítéletek csökkentése és a célcsoport elhelyezkedése érdekében. A dékán hangsúlyozta, hogy az alapítvánnyal közösen kezdeményezték a hétfői műhelymunka létrejöttét a nagyobb helyi, térségi munkáltatók bevonásával.
– Szeretnénk a város, a térség számára egy olyan találkozóhely vagy tudásközpont lenni, ahol meghallgatjuk egymást, együtt gondolkodunk. A hosszú távú célunk az, hogy a vármegye vonzerejét, megtartóképességét erősítsük és hozzájáruljunk azzal a szakmai tudással, amellyel a gazdasági karon rendelkezünk – fogalmazott.
Az eseményen több vállalkozás, munkáltató képviselője is részt vett a családi kertészettől kezdve az egyik csabai óvodán át a nagy nyomda- és fémipari szereplőkig. A békéscsabai textilipari vállalkozás, az Unicon Zrt. operatív igazgatója arról beszélt: azért tartja fontosnak az ilyen találkozókat, mert a munkaadók tudják igazán megmondani, hogy mire van szükségük. Hatos Zoltán szerint a vármegyében nagy az elvándorlás, ezért a cégnek a munkaerő utánpótlás érdekében szorosan együtt kell működnie az iskolákkal.
– A fiatalok úgy gondolják, hogy Budapesten vagy Nyugat-Európában kolbászból van a kerítés, ez azért nem így van, ezt a gondolkodásmódot kell nekünk helyre billentenünk, hogy megéri a vármegyében maradni és ez is megfelelhet a számukra. Valóban, itt kevesebbet lehet keresni, viszont sokkal kisebbek az egyéb költségek is – magyarázta.
A foglalkoztatás elősegítését célzó projektben nemcsak a munkaadók számára rendeznek érzékenyítő programokat, hamarosan a munkavállalók részére is szerveznek találkozót hasonló céllal.
A program az Európai Unió támogatásával, a TOP-6.9.1-16-BC1-2017-00001 „Helyi szintű komplex programok Békéscsaba területén” projekt keretében valósult meg.