Hagyomány az is, hogy a program előtt és mögött a Dobszerda Trió különleges muzsikája szolgáltatja az egzotikus vizuális-audiális élményeket.
Veres Kriszta – Fotó: Such Tamás / behir.hu
Továbbá a hagyomány az is, hogy a köszöntőt Veres Kriszta, a Meseház vezetője mondja. Megemlítette, Gubis Mihály magyar képzőművész, performer, aki főbb alkotásait a szitanyomás, szobrászat, installációk, absztrakt festőművészet területén hozta létre. Nemcsak a magyar, de a nemzetközi képzőművészetben is ismert munkássága. 1989-re kialakult hat alapelemre épített, rendkívül expresszív, változatos, kreatív formavilága és szimbólumrendszere, melyek a vonal, kereszt, zászló, szék, kocsisátor.
– Szerintem Gubis Mihály tudta, hogy az értékeinkkel nem gazdálkodni kell, nem pénzre, aprópénzre váltani, hanem szeretni, megbecsülni. Mindazt, amit őseink létrehoztak. Mindazt, amit itt alkottak. Mindazt, amit az ősök ide szántak. Megőrizni a tárgyi kultúra emlékeit, a podsztyenás házakat, az utolsó nádtetőket, a hagyományos táplálkozás ételeit, a kolbászt, a brindzát és a szellemi örökséget – fogalmazott.
Az Andrássyn fesztiválhangulat volt. Boldog, szép és színes emberek érkeztek virágokkal – Miskához illő idő volt.