A különleges darab a tihanyi visszhang legendájáról szól. A mű a Trianon centenárium alkalmából meghirdetett „Egy vérből” drámapályázat részeként íródott. Sinkó Adrienn darabját Seregi Zoltán igazgató választotta ki.
– Fontosnak tartottam, hogy egy olyan szereplőt válasszak főhősnek, aki már létezik a magyar mondavilágban, így esett a Tihany tündérre a választás – mondta el az író.
A mese alapvetően 3 témát dolgoz fel. A balatoni kecskeköröm legendája mellett van egy trianoni szál, amit az író nagyon finoman rejtett el a műben. A harmadik motívum megjelenése a görög mitológiából Ekhó történetét dolgozza fel (visszhang megtestesítője a görög mitológiában).
– Egy olyan mesére készülünk, ami családi mese lesz. Úgy gondolom, hogy mind a mű tartalma, mind a játékossága okot ad arra, hogy a gyerekek és a felnőttek is egyaránt élvezzék – mondta el Herczeg T. Tamás rendező.
Monumentális, opera léptékű lesz a díszlet, ami folyamatosan mozogni fog. Egyszerre 10-12 helyszín fog változni a nézők szeme előtt. A jelmezek is követik az opera vonalát, elég csak megemlíteni a 2-3 méteres vízimanót.
A díszlet- és jelmeztervező elmondta: nagyon szeret mesét és operát tervezni. Ez a két műfaj az, ahol tombolhat és szárnyalhat a fantázia.
– A gyerekek vizualitását és képzeletét lekötni nagyon nagy kihívás, úgyhogy nagyon örültem a Tihany tündér felkérésnek – tette hozzá Nagy Viktória.
A darab szerkezetében, szellemiségében és motívumaiban a magyar népmesékkel mutat rokonságot. A 60-70 perces előadásban központi szerep jut a magyar népdaloknak, amelyek olykor az összetartozás és az azonos gyökerek ismertetőjegyei lehetnek.