Vízilabda: Sikerrel búcsúztak a szezontól a csabai pólósok

2018. június 7. 08:48 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba hazai pályán, a BVSC-Zugló együttese ellen zárta az idei OB I/B-s szezont. Szilágyi Kristóf csapata az utolsó körben 16-12-re győzött, így jó hangulatban búcsúzott a bajnoki idénytől.

Swietelsky-Békéscsaba—BVSC-Zugló 16—12 (4—3, 4—2, 6—4, 2—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, Békéscsaba, Árpád fürdő, 200 néző. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Ormai — Szabó Zs. 3, Tóth F., Szabó Z. 3 (1), Rácz 2, Major, Németh D. 4. Cs.: Tifrea 1, Lukácsi M. 1, Mucsi 1, Ajtai 1, Páll. Edző: dr. Szilágyi Kristóf. BVSC: Takács — Mladoniczky 2, Szabó B. 4, Ágh 5, Tanczer 1, Nagy Á., Mátyok. Cs.: Fodor, Szarvas, Balaska. Edző: Kemény Kristóf.

Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 6/2. Büntetők: 2/1, ill. 1/0. Az eredmény alakulása: 1—2, 3—2, 3—3, 5—3, 6—5, 8—5, 13—8, 15—9.

A csabai gárdából ezúttal Józsa Tibor hiányzott. A házigazdák azonban az első negyed végére átvették a vezetést és mint később kiderült, már nem is adták át a kezdeményezést ellenfelüknek. A nyitó nyolc percet Szabó Zsombor találata zárta le, aki kiszorított szögből lőtt a rövid sarokba a kapus segítségével. A csabaiak irányították a meccset és a félidőre már háromgólos fórral mentek.

(Fotó: VD)

A találkozó a harmadik negyedben dőlt el, amikor már öt találat is volt a különbség. A záró játékrészben már nem forgott veszélyben a csabai siker. Ráadásként a még csak 15 esztendős Lukácsi Marcell élete második felnőtt mérkőzésén megszerezte első gólját is. A házigazda végül 16-12-re győzött és sikerrel búcsúztatta a szezont. A záráson három gólt szerző Szabó Zoltán az OB I B gólkirályi címét is elhódította.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás állása: 1. KSI SE 33 (14 mérkőzésből), 2. Kanizsa VSE, Nagykanizsa 28 (13), 3. ÚVSE 26 (14), 4. Ybl Waterpolo Club, Budapest 24 (13), 5. BVSC-Zugló 16 (14), 6. Debreceni VSE 13 (14), 7. Vasas SC 10 (14), 8. Swietelsky-Békéscsaba 9 (14).