Vízilabda: A Szegedtől és a Csongrádtól is kikapott a Csaba

2022. november 27. 09:26 | behir.hu

A Csongrád-Csanád vármegyei fürdőváros, Mórahalom volt a házigazdája az idei felnőtt OB II-es bajnokság harmadik körének. A csabai együttes a Délalföldi csoport alapszakaszában szombaton a Szegedi VTK, majd a Csongrádi VVSE alakulatával játszott, de ezúttal csak a tisztes helytállásra volt esély.

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi VTK 12–16 (1–4, 4–3, 4–4, 3–5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, alapszakasz, Délkeleti csoport, Mórahalom. V.: Szabó Xénia. Békéscsaba: Vozár M. – Csendes Cs., Laczó P. 4, Latorcai 1, Mucsi 1, Ajtai 3, Csatári 1. Cs.: Beregszászi (kapus), Dávid, Puha, Szanyi, Darabos, Dobos 2. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. Szegedi VTK: Molnár – Török A., dr. Csernus-Lukács, Godó 3, dr. Nádasdi 2, Lihotzky D. 4 (1), Lihotzky K. 4. Cs.: Zsarkó 2, Katona 1, dr. Ladóczky, dr. Török T., Takács, Szabó A. Edző: Árva Szilárd.

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 6/4. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: dr. Török T. Kiállítás 4 percre: Dávid. Az eredmény alakulása: 0–3, 3–4, 6–9, 9–10, 9–13, 10–15.

A harmadik negyed véghajrájáig nyílt volt a találkozó, ezt követően tett jelentősebb előnyre a szegedi gárda, amelyet már nem tudott ledolgozni a békéscsabai alakulat.

Swietelsky-Békéscsaba–Csongrádi VVSE 7–19 (1–5, 2–4, 1–3, 3–7)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, alapszakasz, Délkeleti csoport, Mórahalom. V.: Szabó Xénia. Békéscsaba: Vozár M. – Csendes Cs., Laczó P., Latorcai 2, Mucsi 1, Ajtai 3 (1), Csatári. Cs.: Beregszászi (kapus), Puha, Szanyi 1, Darabos, Dobos. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. Csongrád: Szarvas – Hegedűs 1, Kátai-Benedek M. 1 (1), Kátai-Benedek Á., Busa 7 (1), Pálinkó 2, Gulyás 1. Cs.: Tyukász 1, Szécsényi, Szabó T. 4, Szabó Cs. 2, Veres. Edző: Szabó Zsombor, Busa Máté.

Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 4/3. Büntetők: 1/1, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Szécsényi. Kipontozódott: Veres. Az eredmény alakulása: 1–1, 1–7, 3–9, 4–17. Korban, játéktudásban stabil gárda a csongrádi, könnyedén nyertek a csabaiak ellen.

– Nagyon kemény, verekedős meccset hozott az első találkozó, amelyiken akár fordított eredmény is születhetett volna. Ellenfelünk tele volt egykori első osztályú játékossal, rutinjuk nagyon sokat jelentett. A csapat mindent megtett az eredményesebb szereplés érdekében, jól küzdött, de most csak ennyire futotta. Ez igaz a csongrádiak elleni meccsre is, de az is tény, ellenfelünk nem titkolt célja, feljutni az OB I B-be, és ez meg is látszott a találkozón, amelyen riválisunknak ez inkább edzőmeccs lehetett. Nálunk bemutatkozott a mindössze 14 esztendős Beregszászi Kornél kapus, aki szépen helyt állt a felnőttek között is – értékelt Ajtai Miklós, a csabaiak játékos-edzője a klub hivatalos oldalán.

További eredmények: Szegedi UVTE–Szeged 10–13. Kecskeméti VE–Szegedi UVTE 12–17. Szegedi VTK–Szeged 4–13. Csongrádi VVSE–Kecskeméti VE 21–8.

Az állás hat forduló után): 1. Szeged 18, 2. Csongrádi VVSE 13, 3. Szegedi UVTE 12, 4. Szegedi VTK 7, 5. Swietelsky-Békéscsaba 3, 6. Kecskeméti VE 0.