Vizes EB: Szűk három tizeddel maradt le a döntőről Veres Laura

2021. május 19. 20:22 | Kovács Dávid

A gyulaiak 15 éves úszója a 10. helyen végzett a női 200 méteres gyorsúszás középdöntőjében a Duna Arénában zajló vizes Európa-bajnokságon. A békéscsabai születésű Bohus Richárd a 13. helyen zárt, így egyikőjük sem jutott be a fináléba.

Veres Laura friss országos bajnokként délelőtt 2:00.06 perces idővel a 12. helyen jutott be a középdöntőbe. A Gyulai Várfürdő versenyzője az esti középdöntőben 100 méter után még a 7. helyen fordult, de a táv második felében kiválóan teljesített, két riválisát is megelőzte, végül 1:59:50 perces idővel az 5. pozícióban csapott a célba. Ráadásul több, mint fél másodpercet javított a délelőtti idejéhez képest!

A 15 éves úszó mindössze 29 századdal maradt le a döntőről, így pedig második számú tartalék lett a finálét illetően. A szám másik magyar versenyzője, a 18 éves Fábián Fanni 14. helyen végzett.

Bohus Richárd 54.17 másodperces idővel a 12. helyen jutott be a középdöntőbe, a középdöntőben azonban nem sikerült javítania, a szám másik magyar versenyzője, Kovács Benedek mögött 54.42 másodperces idővel a 6. helyen végzett. A 28 éves úszó összesítésben a 13. helyen zárt.