Junior úszó Eb: Magyar siker, a gyulai Veres Laura 4. lett 200 m gyorson

2021. július 9. 20:15 | behir.hu

Nagy hajrával lett meg a Rómában zajló junior úszó Eb második magyar aranyérme: Pádár Nikoletta 200 m gyorson győzött. A gyulai Veres Laura első helyen jutott a fináléba, végül szoros csatában, 23 századmásodperccel maradt le a dobogóról.

Az olaszországi korosztályos Európa-bajnokság első három napján egy-egy érmet nyertek a magyar csapat tagjai. A sorminta folytatására pénteken is jó esélyt mutatkozott, hiszen Veres Laura és Pádár Nikoletta az első két idővel jutott a 200 m gyors döntőjébe - írja az utanpotlassport.hu.

Ahogyan az várható volt, a péntek este óriási versenyt hozott, amelynek végén kisebb meglepetésre Veres lemaradt a dobogóról, a negyedik lett. Pádár viszont brit és török riválisát is lehajrázva pazar idővel (1:59.38) elsőként csapott célba, ezzel megszerezte a magyar csapat első egyéni Eb-címét az idei kontinensviadalon.