Vívás: Dékány Kinga aranyvasárnapja

2020. december 7. 17:41 | Kovács Dávid

Újabb válogató versenyen léptek pástra az Alföld Vívó Akadémia fiataljai. Ezúttal a kadet és junior korosztály Magyar Kupa sorozat negyedik fordulóját tartották a magyar sport szentélyében, a tatai edzőtáborban.

Ez a hétvége az idősebbeknek, a junioroknak sikerült jobban. A csabaiak kadet Európa-bajnoka, Dékány Kinga egyetlen vereséggel lépett tovább a csoportkörből - írja a csabai klub beszámolója. Egy könnyen nyert asszó után azonban majdnem kiesett: a miskolciak tehetsége, Nagy Emma szinte végig vezetett ellene, Dékány ugyan átvette a vezetést, de két másodperccel a vége előtt ellenfele kiegyenlített. Jöhetett az egy perces ráadás, ami mindig rizikós, elég egy kis kihagyás és vége. Két együttes után az AVA versenyzője szúrta a győztes tust.

Ez a győzelem, mintha felszabadította volna, végre úgy kezdett vívni, ahogy edzője is már nagyon régen nem látta: határozottan, pontosan, színesen. Magabiztos győzelmekkel haladt előre, a ranglista második helyezettjét, a BVSC-s Tóthot például 15-8-ra lépte le. A nagydöntőben az Óbudai VSE versenyzője, Szarvas Rita sem tudta megállítani (15-11). Nagyon ráfért már ez a siker Kingára, régen nyert utoljára versenyt, önbizalomnövelő győzelem volt. Bencsik Anna 21. lett.

A két csabai versenyzőnek (középen, világoskék melegítőben) a negyeddöntő jelentette a végállomást (Fotó: hunfencing.hu)

A junior fiúk mezőnyében Keszthelyi Zsombor és Kolczonay Balázs lépett pástra. Előbbi nehezebben, utóbbi könnyebb győzelmekkel jutott döntőbe, ahol aztán mindketten megtorpantak. Keszthelyit a Vasas versenyzője, Csabai, Kolczonayt a későbbi aranyérmes székesfehérvári Kovács állította meg. Keszthelyi Zsombor nem tudta átmenteni múlt heti remek formáját erre a versenyre, de ötödik helyezésére is büszke lehet.

A kadet lányok közül Oláh Lili szerepelt a legjobban, két remek győzelemmel a döntő közelébe került, ahol három találattal kapott ki Gálfalvy Rékától (Vasas), így a 13. helyen végzett. Bencsik Anna 25. lett.

A fiúk mezőnyében Apáti Bálint és Tóth Marcell összeakadt a 32-es táblán, kettejük csatájából előbbi jött ki győztesen, a következő körben azonban már búcsúzott és 13. lett, Tóth Marcell a 18. pozíciót kaparintotta meg.

Dékány Kinga és Keszthelyi Zsombor is a válogatási ranglista harmadik helyét foglalja el.