A rendezvényen közreműködött Gál Csaba zongoraművész és a festőművész lánya, Mohácsiné Szeverényi Ágnes.
A Csabagyöngyében Varga Tamás alpolgármester köszöntötte a megjelenteket, és tért ki az alkotó elhivatott szakmai múltjára, illetve mestereire, akiktől a mesterségbeli tudást sajátíthatta el.
– Elmondása szerint a génjeiben kapta a művészeti fogékonyságot, édesanyja testvérének, nagybátyjának, Vágréti Jánosnak a személye, munkássága, műtermének hangulata fogta meg elsőként. Már 13 évesen határozottan tudta, hogy festő lesz. A kiválasztottság érzésében egy Jézusi szeretetet közvetítő pedagógus rajztanár, Gazsi Endre erősítette meg – fogalmazott Varga Tamás.
A festő a munkáin keresztül kommunikál a nézőjével, közvetíti gondolatait. Szeverényi Mihály festészetének mondanivalója és szellemi valósága egy meghatározott témára összpontosít.
– Isten a teremtettségben megteremtette a Földet a világítótesteket. Ez a fény végigkísér bennünket egész életünkben és az örök életünkben. A képeim felső részén mindig megjelenik ez a fény. Sőt, az Újszövetségben említett Mennyei Jeruzsálem is – osztotta meg a Behir.hu-val Szeverényi Mihály.
Major Gyula, a film rendezője kiemelte, korábban már készített portréfilmet, ám most kifejezetten a művész alkotói pályájának ívét dolgozta fel munkatársaival.
– Nagyon régóta ismerem, de jó volt elmerülni ebben az Istent tisztelő műfajban, amit ő megteremt a festményei által. Jó volt rádöbbenni, azt megtapasztalni, hogy egy figurális világból hogyan jut el valaki az absztraktig, és hogyan teremti meg ezt a szakrális világot – mondta Major Gyula.
Az Útban a fény felé – portréfilm Szeverényi Mihály festőművészről című alkotásról a 7.Tv soron következő Művészbejárójában beszélgetünk az alkotóval és a rendezővel, április 25-én, csütörtökön este, 20 óra 20 perckor.