Tömve volt a küzdőtér a békéscsabai sportcsarnokban, ahol közel százharminc versenyző vett részt a Dr. Bándi Andor Emlékversenyen. A kétnapos viadalon a hölgyek három korcsoportban, míg a férfiak hat kategóriában mérték össze tudásukat egyéniben és párosban.
Jámbor Zoltán, a Békés Megyei Asztalitenisz-szövetség alelnöke stábunknak elárulta: országszerte több helyszínről érkeztek a „veteránok”.
– Minden évben az a célunk, hogy dr. Bándi Andorról, illetve a sport pályafutásáról megemlékezzünk. Egy zaklatott világban különösen fontos, hogy ennyi ember egybegyűljön. Külön megtisztelő az, hogy ezt a versenyt nevezték ki a Magyarországon megrendezett nemzetközi veterán bajnokságnak is – fogalmazott Jámbor Zoltán. Az alelnök azt is elmondta, hogy a „veteránok” generációja az, amely a játék szeretetéért ragad ütőt a mai napig, nem pedig a pénz miatt.
– Szívből, a játék szeretete miatt játszanak a jelenlévők. Ez látszik rajtuk, hisz úgy mozognak, akár a 20-30 évesek, szellemileg és testileg is frissek, amihez hozzá kell tennem azt is, hogy jócskán tesznek is ezért. Példaértékűek, és felébreszthetik az ifjakban az érdeklődést a sportág iránt – tette hozzá Jámbor Zoltán.
Frank Béla kétszeres veterán Európa-bajnok, és egyszeres világbajnok kiemelte, hogy nemcsak az asztalitenisz, hanem az összes sport megtanítja az embert küzdeni, elviselni a vereséget, tartást ad, "szóval mindenre felkészít és segít embernek maradni". Mint fogalmazott: számára ez a sportág "a mindent" jelenti. Elképzelhetetlennek tartja, hogy ne sportoljon. Hozzátette, hogy az edzői feladatai mellett heti kétszer izomerősítő edzésen vesz részt és lagalább háromszor "üti a labdát".
Ehhez a véleményhez csatlakozott Zacher Gizella versenyző is, aki ráerősített Frank Béla azon gondolatára, hogy a sport az emberségre tanít meg a legjobban.