Az 1995-ben induló, békéscsabai Losonczi Innovation Kft. fő irányelve a folyamatos fejlődés. Íratlan ars poeticájuk azonban az, hogy mérnökeik nemcsak fejben ismerik a gyártás menetét, hanem bizony olykor az általuk megtervezett készüléket saját kezűleg kell összeszerelniük.
Ifj. Losonczi István cégvezető esetében mindez épp fordítva történt. Miután 2016-ban csatlakozott a szülei által alapított vállalkozáshoz, levette a nyakkendőt, és az első másfél évet a műhelyben töltötte. Ugyanis azt vallja, a főnöki székből nem lehet megtanulni, hogy mi zajlik a lent, és szerinte a kollégák is akkor fogadják el, hogyha egynek érzik maguk közül.
A tavalyi, a Magyar Formatervezési Díjon elért különdíjukat egy jó esztendőnyi komplex team-munka előzte meg. Az Axis Pro mérőkészülék gépészeti, mechanikai, informatikai paramétereit Losoncziék gyártották le, a „csomagolást”, azaz a formát a Remion Desing Kft. alkotta meg.
A desinghet.hu ekképpen definiálja az Axis Pro-t:
„Az újonnan kifejlesztett digitális mérőcellát úgy illesztették a munkafolyamatba, hogy időveszteség nélkül történhessen a minőség ellenőrzése. A szállítószalagba integrált blokkoló állomás a megfelelő ponton megállítja és pozícionálja a munkadarabot. Egy robot megfogja az alkatrészt, egy tisztítóegység segítségével eltávolítja a szennyeződéseket, majd a megfelelő állásban behelyezi a mérőcellába, ahol a gyártás ciklusideje alatt elvégzi a szükséges méréseket és kiértékeli az eredményeket. A gép egy másik hitelesített mérőgépen bevizsgált etalonnal kalibrálja magát, és ehhez hasonlítja a gyártott munkadarab méreteit.”