Szarvas Péter: Kérem, mérlegeljék a helyzetet és regisztráljanak oltásra

2021. március 27. 10:38 | Mikóczy Erika

Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere a hivatalos közösségi oldalán hívta fel a figyelmet arra, hogy továbbra is óvatosnak kell lennünk, vigyáznunk kell magunkra és egymásra.

Elmondta, hogy részt vett a Békés Megyei Védelmi Bizottság Oltási Munkacsoportjanak ülésén. Az ott elhangzottakból is megállapítható volt, hogy a kórházi dolgozók, a háziorvosok, valamint a kormányhivatal és az önkormányzat munkatársai megfeszített erővel dolgoznak azon, hogy az oltások gördülékenyen menjenek.

A polgármester kiemelte: Békés megyében is magasak a napi adatok, nő a fertőzöttek száma, a mentők egyre több fiatalt visznek a kórházba, és egyre többen vannak a covid-osztályokon. 

Éppen ezért arra kérem önöket, tartsuk be a szabályokat, hordjunk maszkot, mossunk sűrűn kezet és kerüljük a kontaktust másokkal. Arra kérek mindenkit, aki még nem regisztrált az oltásra, hogy mérlegelje a jelenlegi helyzetet, lehetőség szerint regisztráljon a a www.vakcinainfo.gov.hu oldalon. Vigyázzunk magunkra és egymásra! Jó egészséget kívánok! – fogalmazott Szarvas Péter.
 
 

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL