Már csak órák vannak hátra a nyári szünetből, miközben a pedagógusok már hetek óta azon dolgoznak, hogy gördülékenyen kezdődjön a tanév. Az iskolakezdés előtt megyei szakmai tanévnyitó konferenciát tartottak szerdán Békéscsabán.
Az intézményvezetők számára legfontosabb információkról és aktualitásokról is szó esett azon a konferencián, amelyet a Szent István Egyetem Agrár- és Gazdaságtudományi Kar Gazdasági Campusán rendeztek meg.
– Megyénként 4-600 fő vesz részt a programokon, ami azért egy nagyon jó egyeztetési felület az intézményvezetőkkel. Ha a 170 ezer pedagógusból 7-8 ezer szakemberrel sikerül találkoznunk, akkor az biztosíthatja, hogy mindenki értesüljön az adott tanévvel kapcsolatos fontos tudnivalókról vagy adott esetben az oktatás politikai fejleményeiről, amelyek hatással vannak a tanévre – mondta el az EMMI köznevelésért felelős helyettes államtitkára, Dr. Maruzsa Zoltán.
A megyei önkormányzat közgyűlésének elnöke a jövőbeni fejlesztések fontosságáról beszélt.
– Azok az infrastrukturális fejlesztések, amelyek a következő három évben láthatóan és biztosan előttünk állnak, azok olyan pozitív változásokat okozhatnak az oktatás helyzetében is, amelyekre már most érdemes felkészülnünk. Úgy gondolom, hogy minden intézményvezetőnek tisztában kell lennie azzal, hogy ezek a változások az oktató-nevelő munka mellett milyen feladatokat rónak az intézményekre – fejtette ki Zalai Mihály.
A konferencián elhangzott, az egyetem és a békéscsabai városvezetés szorosan együttműködik a felsőoktatás fejlődése érdekében. A szaktárcával jelenleg is zajlanak az egyeztetések azzal kapcsolatban, hogy a képzési paletta színesebb legyen a jövőben.