Sorozatban ötödik bajnokiján maradt nyeretlen a Békéscsaba

2022. március 6. 17:29 | behir.hu

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a 13. helyezett Soroksár a 16. Békéscsabát fogadta. Hetven percen keresztül nem alakult ki igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem, a hajrában a Soroksár azonban három perc alatt kétszer is betalált, így 2–0-ra megnyerte a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

SOROKSÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (0–0)
Szamosi Mihály Sporttelep, 350
néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O. (Ternován, a szünetben), Gyömbér, Kékesi A., Csontos D. – Csernik, Hudák M. (Haris, 73.)  – Magyari (Redzic, a szünetben), Lőrinczy (Katona M., 84.), Korozmán (Szerető, 73.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Fazekas L., Albert I., Bora, Bor – Máris (Ilyés, 79.), Szabó P. (Sipos G., 74.), Király P., Varga Sz. (Mikló, 65.) – Tóth D. (Lukács R., 79.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Redzic (75.), Lőrinczy (78.)

A másodosztályban ezidáig 12 alkalommal játszott egymással a két csapat. Ezeken a Soroksár hatszor, a Békéscsaba háromszor tudott nyerni, három alkalommal döntetlen eredmény született.

Ezúttal csak a kispadon kapott helyett Lukács Raymond, a békéscsabai támadó 13 gólt szerzett eddig a bajnokságban ezzel a teljesítménnyel holtversenyben (Takács Tamás és Könyves Norbert szintén 13 gólos) a góllövőlista első helyén áll.

A találkozó kezdete előtt a Soroksár két statisztikai listán is előkelő helyet foglalt el. Lipcsei Péter csapata a Vasassal egyetemben a második legtöbb gólt (42) szerezte eddig, míg a Tiszakécskével együtt a legtöbbet (47) kapta. A Soroksár 2022. évi hazai találkozóiból is arra következtethettünk előzetesen, hogy gólgazdag mérkőzést láthatunk majd a fővárosban. Az első félidő azonban ezzel ellentétben szinte helyzet nélkül zárult, a két kapusnak egyszer sem kellett igazán nagyot védenie.

Sokáig úgy tűnt, hogy a második félidőben is gól nélkül maradunk, hiszen a Békéscsaba gyakorlatilag nem jelentett veszélyt a soroksári kapura, míg a hazaiak hiába támadtak többet, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A 75. percben aztán megtört a jég, két cserejátékos hozta össze a hazaiak vezető gólját, Szerető volt az előkészítő, Redzic a befejező, 1–0. A nem túl acélos Békéscsabát annyira megzavarta a bekapott gól, hogy három perc múlva egy labdaeladást követően bekapták a másodikat is. Ezúttal Lovrencsics szolgálta ki Lőrinczyt, aki 10 méterről higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba, 2–0. A folytatásban már nem volt lehetősége a Csabának a gólszerzésre, a Soroksár sorozatban második bajnoki győzelmét aratta.

Forrás: Nemzeti Sport Online