– A rendezvény célja, hogy megosszuk tapasztalatainkat a segítő szakmák és a szabadidő szerepéről, illetve az, hogy beszámolhassunk – mintegy visszatekintésként – az elmúlt egy évben történt és megvalósított programokról a Nemzeti Együttműködési Alap és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával – kezdte dr. Vincze Gábor, a Gál Ferenc Egyetem Egészségtudományi Karának dékánja, aki a Dr. Baly Hermina Mentálhigiénés Alapítvány kuratóriumi tagja is. – Alapítványunk a vármegye mentális egészségéért küzd és most a segítők segtéséért ténykedhettünk. Így volt alkalmunk rekreációs foglalkozásokat létesíteni a szakembereknek. Szociális, pszichés és szomatikus területeken egyaránt szerveztünk olyan eseményeket, amellyel támogatni, újratölteni kívántuk a munkatársaink erőtartalékait és személyes motivációját – mondta el a szakember.
A konferencia résztvevői Szente Béla, a csabai Agóra igazgatójának előadását hallgathatták meg Szabad-e a szabad idő? címmel.
– 40 éve dolgozom kulturális szervezőként, közművelődési szakemberként, így a szó szoros értelmében az emberek szabadideje volt a munkaanyagom. Arra jöttem rá, hogy a hasznos, tényleges szabadidő eltöltése is közösségben valósulhat meg. Társak és egy befogadó közeg kell ahhoz is, hogy az egyén a fölösnek ítélt energiáit, idejét, kapacitását hasznosan, produktívan töltse el. Ettől, bár irányítottan, de mégis szabaddá válik a szabadidő – fogalmazott az intézményvezető.