Röplabda: Söpréssel bajnoki elődöntős a BRSE - galériával

2022. március 23. 20:19 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba harmadszor is legyőzte a DVTK-t, így 3-0-s összesítéssel bejutott a női röplabda Extraliga elődöntőjébe.

Swietelsky-Békéscsaba–DVTK 3:0 (12, 12, 16)
Extraliga-rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés. Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 480 néző. Vezette: Sík, Tillmann.
BRSE: Drpa 21, Glemboczki 6, Pekárik 6, Karhu 13, Kornienko 5, Strunjak 5. Cserék: Molcsányi, Kertész (liberók), Szatmári 3, Feld, Bodnár 2, Zólyomi 2. Vezetőedző: Tóth Gábor.
DVTK: Godó 1, Kiss E. 5, Kuzelová 2, Kalmár 1, Sylejmani 6, Baidiuk 7. Cserék: Kundrák (liberó) Goncalves de Oliveira 2, Sitku, Egri 1. Vezetőedző: Leonidas Gaitanakis.

A csabai gárdából ezúttal is hiányzott a sérült Bagyinka Fanni, a két csapat miskolci mérkőzésén 28 pontot szerző Sara Klisura pedig pihenőt kapott, ezúttal Salla Karhu kapott lehetőséget.

A hazaiak egy újabb sikerrel bebiztosíthatták az elődöntő szereplést, ennek megfelelően kezdték az összecsapást, 11-4-es állásnál a vendégek görög mestere, Leonidas Gaitanakis már másodszor kért időt. Tóth Gábor forgatta a csapatát, nemcsak Szatmári Lillát és a két nap múlva 19. születésnapját ünneplő saját nevelésű feladót, Feld Bettinát is becserélte. A Békéscsaba magabiztosan menetelt és Marta Drpa ötödik pontjával meg nyerte az első szettet (25-12).

A hazai csapat a térfélcsere után sem lassított, pár perc után ismét a DVTK edzője szólította magához a játékosait (6-2). A BRSE edzője talán csak a több elrontott nyitás miatt bosszankodhatott egy kicsit, a különbség nem csökkent, mert a támadójáték emellett működött. Szatmári Lilla juttatta játszmalabdához csapatát, majd egy rossz miskolci fogadás után már 2-0 volt az állás (25-12).

A BRSE a harmadik etapban is jól nyitott és négypontos előnyt alakított ki. A szett közepén ugyan jött egy rövid megingáés, a DVTK pedig egy 6-1-es sorozattal zárkózott (15-13). A vendégek azonban ennél közelebb azonban nem zárkóztak, gyorsan reagált a házigazda, a 21 pontos Marta Drpa és a 13 egységet gyűjtő Salla Karhu vezetésével bő egy óra alatt lezárta a meccset és ezzel a párharcot (25-16).

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra nyerte az összecsapást és a párharcot is, ráadásul Tóth Gábor a második összecsapást leszámítva több játékosnak is lehetőséget adhatott a bizonyításra. Folytatás április közepén a bajnoki elődöntőben, az ellenfél egyelőre még nem ismert, hiszen a másik három negyeddöntős párharc még zajlik.

– A továbbjutás mellett annak örülök, hogy Feld Bettina személyében ismét újoncot avathattunk, aki az utánpótlásból érkezett, ez már a második ilyen alkalom volt. Nagyon nagy biztonságot ad, hogy az utánpótlásból ilyen tehetséges játékosok kerülnek ki. Örülök, hogy megfelelően tudtuk rotálni a csapatot, egyedül talán a második mérkőzés volt a kivétel. Ott a betegség is közbeszólt, és nem tudtunk abban a felállásban játszani, amiben szerettem volna. Most mindenki szerephez jutott és tudott is élni a lehetőséggel – értékelt a csabaiak vezetőedzője.

A Békéscsaba és a DVTK negyeddöntőjének harmadik mérkőzését csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!