Újra előnyben a BRSE a bajnoki negyeddöntőben – galériával

2024. február 25. 20:06 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3–0-ra nyert az UTE ellen a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, vasárnap este. Tóth Gábor együttese így ismét vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A találkozót Boskó Ágnes, a vendégek feladójának súlyos sérülése árnyékolta be.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–UTE 3–0 (19, 22, 26)
Extraliga-negyeddöntő, 3. mérkőzés, Békéscsaba, 780 néző. Vezette: Adler, Halász.
BRSE: Kotormán, Strumilo 5, Stepanenko 16, Bodnár 12, Pintér 8, Paskova 10. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Glemboczki 6, Aydinogullari. Vezetőedző: Tóth Gábor.
UTE: Kindelan 12, Kilyénfalvi 4, Ambrosio 6, Moreno 2, Milanova 12, James 12. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Sziládi, Boskó 1, Amaral, Dani. Vezetőedző: Horváth András.

A párharc állása: 2–1 a Békéscsaba javára.

A BRSE az első meccs magabiztos győzelme után szerdán három szettben kikapott Újpesten, így ezúttal az lehetett a cél, hogy újra előnybe kerüljön. A két csapat ugyanazzal a kerettel nyitotta az összecsapást, mint négy nappal korábban, a hazaiak kezdőjében Cansu Aydinogullari helyén újra Kotormán Réka volt a feladó.

Kiegyenlített csatával indul a mérkőzés, majd a házigazda lendült bele hamarabb, négypontos hátrányban Horváth András, a vendégek mestere kért időt először (12:8). Ezt követően ugyan felzárkózott az UTE, de jött Margarita Stepanenko és Miroslava Paskova, a házigazda egy 4:0-s roham után előnyös helyzetből várhatta a szetthajrát (19:14). A csabai részsiker nem forgott veszélyben, Stepanenko pedig le is zárta a szettet (25:19).

A térfélcsere után a lila-fehérek nyitottak jobban és előrébb jártak, ezért Tóth Gábor magához is hívta a játékosait (7:10). Gyorsan rendezte a sorokat a házigazda, azonban a szett közepén megállt a játék: a vendégek csabai nevelésű feladója, Boskó Ágnes érkezett rosszul egy felugrást követően és súlyos sérülést szenvedett, majd hosszú percekig tartó ápolás után hordágyon hagyta el a csarnokot.

Boskó Ágnes hosszú ápolás után hagyta csak el a játékteret (Fotó: Imre György)

Az újpestiek csapattársukért is küzdöttek a folytatásban és négy ponttal is megléptek (15:19). A hajrában egy ötös sorozatot rakott össze a Csaba és ismét Stepanenko tett pontot a játékrész végére (25:22).

A harmadik szett eleje az Újpestnek sikerült jobban, Tóth Gábor viszonylag gyorsan „elégette” mindkét időkérését (3:10). Próbált zárkózni a hazai alakulat, de a fővárosiak tartották az előnyt (11:16). Ugyan egyenlített, majd a vezetést is átvette a Csaba, azonban az UTE nem adta fel! Bodnár Dorottya ásza után már 23:20 volt az állás, az ötszörös bajnok pár perccel később két meccslabdát is kiharcolt, viszont a lila-fehérek fordítottak és szettlabdájuk is volt. A BRSE végül nem engedte ki a kezéből a három szettes sikert, újra Stepanenko szerezte az utolsó pontot (28:26).

A Békéscsaba 3–0-ra nyert és ismét vezet a párharcban, amelyet szerdán az Újpest otthonában zárhat majd le. Két csapat már bejutott a legjobb négy közé, miután a címvédő Vasas és a Kaposvár is megnyerte a harmadik találkozót a DVTK, illetve a Szent Benedek ellen.

A Swietelsky-Békéscsaba–UTE mérkőzést hétfőn 21 órától a 7.Tv-n (ismétlés szerdán 15 órától), valamint a behir.hu Youtube-csatornáján is láthatják felvételről!

Így látták a vezetőedzők

Tóth Gábor: Jól indult a találkozó, lendületesen játszottunk, bátran nyitottunk. A második szettben a feladócsere átlendített minket a holtponton. A harmadik etapban a női röplabda minden „varázsát” láthatta a közönség, sajnos esett a koncentráció, amit kihasznált ellenfelünk, végül nagyot küzdve tudtuk lezárni a mérkőzést.

Horváth András: Az első másfél szettben több csapás is ért minket, amiből nem tudtunk felállni. Szerdán mindent egy lapra teszünk fel és megpróbáljuk kiharcolni az ötödik találkozót. Jobbulást kívánok Boskó Áginak!