Röplabda: A BRSE lehet az első csapat a női Extraliga elődöntőjében

2022. március 23. 06:22 | Kovács Dávid

Ha a Swietelsky-Békéscsaba szerda este harmadszor is legyőzi a DVTK-t, akkor bejuthat a bajnokságban a legjobb négy közé.

Tóth Gábor csapata a múlt csütörtöki, 3-0-s győzelem után vasárnap ugyan nem parádézott Miskolcon, de négy szettben nyerni tudott, így 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A csabaiak mesterének eltökélt szándéka volt, hogy rotálja a játékosokat, ám néhány betegség és sérülés igencsak leszűkítette a lehetőségeit.

– Szerintem azzal tiszteljük meg leginkább az ellenfelet, főleg, ha adott esetben szerényebb játékerőt képvisel nálunk, hogy a tőlünk telhető legjobbat nyújtjuk ellenük. A klub és a város is mindig azt közvetítette a játékosok felé, hogy ez a helyes irány. Azt várom, hogy a lányok ugyanazt a tiszteletet mutassák, mint az első meccsen. A célunk pedig nem lehet más, mint a továbbjutás – emelte ki Tóth Gábor, a csabai klub hivatalos oldalán.

Az egyesület akciójában az online jegyet váltó szurkolóik között értékes BRSE-s ajándékokat sorsol ki. A klub folytatja a megkezdett jótékonysági akcióját, a drukkerek a városi sportcsarnok mellett találják meg a kárpátaljai Nagydobronyi Gyermekotthon megsegítésére létesített adománygyűjtő pontot.

A 18.30-kor kezdődő találkozót Sík Barbara és Tillmann Gyula vezeti. Az összecsapást csütörtök este 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!

Egyenlített az edzőt váltó Nyíregyháza, 2-0-ra vezet a Füred és a Vasas

A női Extraliga negyeddöntős párharcai közül az első mérkőzéseken a Kaposvár okozta a legnagyobb meglepetést, miután 3-0-ra nyert Nyíregyházán. A szabolcsi klub reagált a vereségre, Németh Szabolcs vezetőedző helyét a folytatásban Sasa Nedeljkovic vette át, aki szakmai vezetőként dolgozott a csapat mellett. A Fatumnak sikerült is a javítás, hétfőn 3-1-re nyert a somogyiak otthonában, így a párharc 1-1-es állásról folytatódik csütörtökön.

A Szent Benedek Röplabda Akadémia a második összecsapáson is megszenvedett a sikerért az UTE ellen és ezúttal is hátrányból fordítva, ötszettes összecsapáson diadalmaskodott. A friss kupaezüstérmes egy sikerre került a klub első bajnoki elődöntőjétől. A Vasas is hasonlóan jól áll az MTK elleni negyeddöntőben, a kék-fehérek ugyan szettlabdáig eljutottak, de végül 3-0-ra kikaptak, így csütörtökön a kupagyőztes is bebiztosíthatja a továbbjutását.

Női Extraliga negyeddöntő:
Március 23., szerda
18:30 Swietelsky-Békéscsaba – Diósgyőri VTK (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
Március 24., csütörtök
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)