Röplabda: Szettet veszített, de ismét győzött a Csaba

2022. március 20. 20:18 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-1-re nyert Miskolcon a DVTK ellen vasárnap este és 2-0-ra vezet a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében.

DVTK–Swietelsky-Békéscsaba 1:3 (-14, -19, 24, -15)
Extraliga-rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés, Miskolc, Generali Arena, 138 néző. Vezette: Csizmarik, Jámbor
DVTK: Baidiuk 12, Kuzelová 3, Syleimani 9, Godó 14, Kiss E. 9, Kalmár 1. Cserék: Kundrák (liberó), Egri 2, Sitku, Goncalves de Oliveira 1. Vezetőedző: Leonidas Gaitanakis.
BRSE: Klisura 28, Zólyomi 6, Drpa 20, Glemboczki 14, Strunjak 8, Kornienko 8. Cserék: Molcsányi (liberó), Szatmári, Karhu 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A párharc első meccsét magabiztosan nyerte a Békéscsaba csütörtökön, három nappal később pedig újabb győzelemre készült. A miskolciak nem változtattak a kezdőcsapaton, Tóth Gábor viszont módosított, Bodnár és Karhu helyén Ema Strunjak, valamint Sara Klisura kezdett.

A vendégek lassan lendültek játékba, Marta Drpa ugyan kétszer is rontott, Anastasia Kornienko két ásza után már a DVTK mestere kért időt (4-8). A kezdőbe visszatérő Sara Klisura is beszállt a pontgyártásba, majd két hazai hiba után már nyolcpontos különbségnél jött az újabb DVTK-időkérés (8-16). Klisura állt a csapat élére és nemcsak a támadásokból, hanem a sáncmunkából is kivette a részét, majd értékesítette a második szettlabdát (14-25).

A második játszma elején a DVTK magához ragadta a vezetést, Dhurate Syleimani pontja után Tóth Gábor is kikérte első idejét az összecsapáson (5-4). Ez jót is tett a csabai lányoknak, Marta Drpa vezetésével egy 6-2-es sorozatot produkáltak. Ema Strunjak és Sara Klisura is két-két jó megoldással jelentkezett, így ismét Leonidas Gaitanakis rendelte magához csapatát (8-15). Ezt követően ugyan jött egy-két bizonytalan vendég megoldás, de a vezetés nem forgott veszélyben, Drpa fejezte be a játékrészt (19-25).

A harmadik etapban Godó Panni próbálta lendületbe hozni a DVTK-t (7-4). A Békéscsaba gyorsan egalizált, de ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok (12-12). Syleimani ásza után ismét három volt a miskolci fór, a vendégek azonban ezt is gyorsan eltüntették, Glemboczki Zóra sánca után ismét iksz állt az eredményjelzőn (19-19). Salla Karhu is jött a csabai gárdába, sőt, meccslabdához is juttatta csapatát, viszont Godó előbb egyenlített, majd egy ásszal szépített a szettálláson (26-24).

A fordulás után nagy lendülettel nyitott a BRSE, percek alatt ellépett, időkérésre kényszerítve a hazaiakat (1-5). A vendégek tartották előnyüket, a DVTK pedig cserékkel próbálkozott. Zólyomi Rebeka támadásból és sáncból is eredményes volt, folyamatosan nőtt a különbség a csapatok között (9-17). A Békéscsaba nem is engedte ki a kezéből a sikert, Sara Klisura váltotta pontra a szettlabdát és biztosította be a 3-1-es győzelmet (15-25).

A Swietelsky-Békéscsaba sikerével 2-0-ra vezet a negyeddöntős párharcban és ha szerdán is nyer, akkor bejut a legjobb négy közé az Extraligában!