Röplabda: Sikerrel rajtolt a BRSE a MEVZA-sorozatban

2018. október 10. 19:11 | behir.hu

A tavalyi döntő visszavágóján 3-2-re nyert a csabai együttes az Olomouc vendégeként.

A találkozót idegenben is a csabaiak kezdték jobban, magabiztos teljesítménnyel, 25-16-ra nyerték az első szettet - számolt be az egyik nemzetközi eredménykövető portál (0-1). A térfélcserét követően hasonlóan sima volt a játszma, csak éppen fordítva, a cseh gárda 25-14-gyel egalizált (1-1). A hétvégén Újpesten vereséget szenvedő BRSE újra magához ragadta a kezdeményezést és egy szorosabb etapban, 25-22-re bizonyult jobbnak (1-2). A tavalyi ezüstérmes hazaiak másodszor is egyenlítettek, a kevesebb izgalmat hozó negyedik játékrészben 25-15 volt a végeredmény (2-2).

A mindent eldöntő ötödik játszmában fej fej mellett haladtak a csapatok, a térfélcserénél csak egy pont volt az Olomouc előnye (8-7). Kormos Mihály együttese ezután négy ponttal meglépett (10-14), majd a harmadik meccslabdát követően már ünnepelhetett, hiszen 3-2-re megnyerte a csatát.

Molcsányi Ritáék október 16-án hazai pályán folytatják a nemzetközi sorozatot a Slavia Bratislava ellen.