Röplabda Magyar Kupa: Vereséget szenvedett, de elődöntőben a BRSE

2018. december 23. 19:54 | behir.hu

A nőknél is kialakult az elődöntő párosítása a Magyar Kupában, miután a visszavágón a címvédő Nyíregyháza három játszmában győzött a Kaposvár ellen, míg a Békéscsaba ugyan kikapott otthon az UTE-tól 3:2-re, de az első meccsen elért 3:0-s sikernek köszönhetően nekik két játszma is elég volt a négy közé kerüléshez.

Swietelsky-BRSE – UTE 2:3 (–22, 21, –22, 18, –12)

Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó, Békéscsaba, 1000 néző. V: Adler, Soltész.

BRSE: Mlinar 12, S. Medic 17, Tálas 4, Bokan 10, Bodnár 7, Perovic 23. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Szedmák 2, Glemboczki 2, Fábián, Bodovics 1, Sebestyén. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

UTE: Paradzik 17, Bleicher R. 5, Fortuna 15, Kovács L. 11, Crittenden 13, Valdez 13. Csere: Hangodyné Lakatos, Szűcs K. (liberók), Bokorné Liliom 1, Bagyinka 2, Kiss A. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 11:16, 18:18, 21:20, 22:24. II. játszma: 8:7, 16:12, 21:18, 24:21. III. játszma: 8:6, 16:15, 21:18, 21:24. IV. játszma: 8:2, 16:10, 16:14, 21:14, 24:18. V. játszma: 6:1, 7:5, 12:9, 12:14.

Az Újpest 25-22-vel szerzett vezetést, azonban a BRSE 25-21-re nyerte a második szettet és egyenlített.

A harmadik felvonás újra fővárosiaké volt, de a negyedik etapban simán nyert a tavalyi ezüstérmes, így kiharcolta az elődöntőt. Az ötödik szettben már tét nélkül zajlott a küzdelem, az Újpest 15-12-re hozta a játszmát, nyert, de kiesett.

A BRSE a Vasas ellen folytatja az elődöntőben.

Kormos Mihály: – Az UTE jól játszott, volt idejük felkészülni belőlünk, szépen megtalálták a gyenge pontjainkat, de amikor mi is megtaláltuk az övékét, akkor kijött a különbség.

Továbbjutott a Békéscsaba 4–2-es összesítéssel (5:3 játszmaarány)