Röplabda: Erődemonstrációt tartott a BRSE - galériával

2020. február 9. 20:40 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 3-0-ra nyert az Újpesti TE ellen a női röplabda Extraligában.

Swietelsky-BRSE–UTE 3:0 (15, 18, 18)

Békéscsaba, 800 néző. V.: Adler, Csizmarik.
Békéscsaba: Collar 15, Jerkov 12, Bodovics 7, Grbic 2, Klaric 10, Pekárik 13. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
UTE: Yurtsever 2, D. Nikic 5, Bagyinka 2, Kojdova 6, Carabali 3, Lacombe 13. Csere: Maurer (liberó), Boros, Manninger 2. Vezetőedző: Kántor Sándor.
A mérkőzés alakulása: 1. szett: 1:5, 5:5, 10:9, 15:10, 21:13, 23:14. 2. szett: 4:0, 6:3, 9:8, 15:10, 18:15, 22:15. 3. szett: 4:2, 6:6, 10:6, 14:8, 19:10, 23:17.

A csabai együttes kevesebb, mint 72 órával a Calcit Kamnik elleni Challenge Kupa-továbbjutást követően már újra pályán volt. A csabaiak kezdőjében ezúttal Bodnár Dorottya helyett Bodovics Hanna kapott lehetőséget. A meccs előtti gyászszünet alatt a csabai labdarúgó csapat legendás gyúrójára, Baukó Andrásra, valamint a fővárosi csapat játékosának, Prisilla Rivera tragikus körülmények között elhunyt lányára emlékeztek a csapatok és a szurkolók.

A találkozó első három pontját az Újpest szerezte, Vasja Samec Lipicer pedig gyorsan időt kért. Ez használt is, 10-9-nél már a BRSE járt előrébb, sőt, 15-10-nél Kántor Sándor már másodszor rendelte magához csapatát. A hazaiaknál Mia Jerkov volt különösen elemében, a mindössze 21 percig tartó első szettet Pekárik Eszter zárta le (25-15).

(Fotó: Milyó Pál)

A csabaiak a második felvonást is elsöprő lendülettel és 4-0-val kezdték, azonban egy kisebb megtorpanás után már hazai időkérés következett (9-8). A BRSE jól játszott, a vendégeknek csak apró felvillanásokra futotta ebben az időszakban. A házigazda folyamatosan növelte különbséget, többen is hozzátették a magukét, a játszmát Mia Jerkov zárta le (25-18).

A harmadik szett sem hozott fordulatot, csak pár percig volt szoros az eredmény. Kántor Sándor 9-6-os hátrányban kikérte második idejét, de ezen az estén a játék egyik elemében sem nőtt fel a feladathoz, a vezetőedző különösen a feladóival volt elégedetlen. A csabai lányok élvezték a játékot és ez az eredményben is megmutatkozott. A második meccslabdát Tanja Grbic egy egykezes, másodikra áttett labdával értékesítette (25-18).

A BRSE mintegy 75 perc alatt 3-0-ra diadalmaskodott és nyolc pontra növelte a különbséget legyőzött riválisával szemben.

A mérkőzés összefoglalóját a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben is láthatják, a teljes mérkőzést szerdán 21 órától mutatjuk meg a 7.Tv-n!

Mestermérleg:

Vasja Samec Lipicer: A Kamnik elleni mérkőzés után újra láttam a csapatot úgy küzdeni, ahogy szerettem volna látni. A mérkőzést megelőzően mentális nyomás alatt voltunk a korábbi Magyar Kupa-vereség után. Most viszont megérdemelten nyertünk, mert jól játszottunk.

Kántor Sándor: Ma egyáltalán nem voltunk ellenfele a Békéscsabának. Hit nélkül nehéz mérkőzést nyerni.