Röplabda Challenge Kupa: Nyolc között a BRSE - galériával

2020. február 6. 20:58 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba a nyolcaddöntő visszavágóján 3-2-re nyert a szlovén Calcit Kamnik ellen és kettős győzelemmel negyeddöntős a harmadik számú európai kupasorozatban.

Női Challenge Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó:

Swietelsky-Békéscsaba – Calcit Kamnik (szlovén) 3:2 (–22, 16, 21, –23, 12)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Pajvszkij (ukrán), Folgar Fraga (spanyol).

Békéscsaba: Grbic 3, Klaric 14, Pekárik 11, Collar 11, Jerkov 22, Bodnár 3. Csere: Molcsányi, Rády (liberók), Glemboczki 7, Sebestyén 1, Fábián 1, Szedmák 7, Bodovics 2, Szűcs. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.

Kamnik: Pogačar 1, Kotnik 9, Kaker 3, Brulec Kostic 9, Vovk 5, Charuk 12. Csere: Janezic (liberó), S. Marusic 2, Mihevc 3, P. Marusic 3, Zatkovic 13, Jerala 3. Vezetőedző: Gregor Rozman.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 4:7, 9:10, 12:17, 15:19, 19:24. II. játszma: 0:2, 4:2, 10:5, 15:7, 24:15. 3. játszma: 2:5, 6:5, 12:7, 12:10, 16:11, 20:13, 23:20. IV. játszma: 0:2, 4:4, 4:7, 9:9, 14:12, 17:21, 23:24. V. játszma: 3:1, 6:7, 9:7, 13:8, 14:12.

A csabai együttes három játszmában diadalmaskodott az első meccsen és két nyert játszmára volt szüksége a továbbjutáshoz.

Kiegyenlített csatát hozott a nyitó játszma első fele. Vasja Samec Lipicer 12-15-nél kért először időt, sőt, két labdamenettel később, ötpontos hátrányban is megtette ugyanezt. A házigazda nem is adta fel, de a legfontosabb labdameneteket a szlovén együttes nyerte, amely 25-22-vel előnybe került (0-1).

A második szett első két pontja is a Calcit Kamniké lett, de ezt követően lendületbe jött a BRSE! A házigazda Mia Jerkov és Karla Klaric ponterős játékával átvette az irányítást. A vendégek mestere, Gregor Rozman 9-5-ös és 14-7-es hátrányban is magához rendelte együttesét, de nem tudta megfékezni a magyar csapatot. A csabaiak 25-16-tal kiegyenlítették a meccs állását (1-1).

Mia Jerkov (éppen akció közben) kiválóan játszott a Calcit ellen (Fotó: Milyó Pál)

A csabai lányok a harmadik szett közepén újra rákapcsoltak, a szlovén riválisnak pedig nem volt ellenszere. A Calcit az Olaszországból visszatérő Eva Pogačar és felvillanásokat bemutató Lucille Charuk segítségével sem tudott felzárkózni. A BRSE 25-21-re hozta az etapot és már ekkor továbbjutást ünnepelhetett (2-1).

Innen már csak a meccs végeredménye volt kérdéses, Vasja Samec Lipicer a folytatásban azoknak is lehetőséget adott, akik az elmúlt találkozókon kevesebb időt töltöttek a pályán. Glemboczki Zóra, Szedmák Réka, Fábián Fanny és Bodovics Hanna is érkezett, a kezdőcsapatból csak Molcsányi Rita és Pekárik Eszter maradt. A házigazda közel volt ahhoz, hogy akár négy szettben nyerje meg a találkozót a remekül beszálló Szedmák pontjaival, de a Calcit nem hagyta magát és kiegyenlített (2-2).

Milagros Collar nyitás előtt koncentrál (Fotó: Milyó Pál)

Az ötödik felvonásban a fiatal játékosok megmutatták, hogy lehet rájuk számítani: bravúros megoldásokkal és lelkes játékkal kiharcolták a kettős győzelmet. A végén Rády Boglárka és Szűcs Gréta is pályára léphetett, a házigazda a negyedik mérkőzéslabdát értékesítve, több, mint kétórás csatát nyert meg.

A nyolcaddöntő visszavágóját pénteken 21 órától teljes egészében is megmutatjuk a 7.Tv-n!

A BRSE a negyeddöntőben a Olympiakosz Pireusz ellen játszhat. A görögök az orosz Yenisei Krasnoyarskkal szemben arattak kettős győzelmet.

Mestermérleg

Vasja Samec Lipicer: Tudtam, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, hiszen új játékosokkal megerősödve érkezett ellenfelünk. Az első szett után sem estünk kétségbe, tudtam, hogy sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek, s ezt második játékrésztől bebizonyították a lányok. Örülök, hogy továbbjutottunk a Challenge Kupa következő fordulójába, elsődlegesen ez volt a cél. A negyedik szettől lehetőséget kaptak fiatal játékosaink, elégedett vagyok, hogy egy teljesen más felállásban is tudtunk nyerni.

Gregor Rozman: Jól kezdtük a mérkőzést, azonban a második szettben kiestünk a ritmusból. A mai napon jobbnak bizonyult az ellenfelünk, ehhez gratulálok a Békéscsabának.