Megszületett a BRSE idei első hazai sikere – galériával

2023. október 27. 20:28 | Kovács Dávid

A Sweietelsky-Békéscsaba magabiztos játékkal, két sima és egy szoros szettben 3-0-ra legyőzte az UTE együttesét a női röplabda Extraliga péntek esti mérkőzésén.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–UTE 3:0 (13, 14, 20)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Jámbor, Bátkai-Katona.
BÉKÉSCSABA: Kump 3, Glemboczki 10, Stepanenko 20, Bodnár 4, Aydinogullari 4, Stanchulova 12. Csere: Kertész (liberó), Pintér 2. Vezetőedző: Tóth Gábor.
UTE: Kindelan 6, Kilyénfalvi 1, Sziládi 5, Amaral 11, Ambrosio 6, Boskó 3. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Dani, Zólyomi 2, James 4. Vezetőedző: Horváth András.

Első hazai győzelmére készült a csabai együttes, amely a nyitányon kikapott a Nyíregyházától, de a Kaposvár otthonában nyerni tudott és javított. A kezdőben ezúttal ott volt Kump Alíz, Iveta Stanchulova és liberóként Kertész Petra is. A két kulcsemberét is hosszútávon nélkülöző újpestiek két 3-1-es vereséggel kezdtek, ezt a mérkőzést pedig hazai pályán játszhatták volna, de a két klub abban állapodott meg, hogy felcseréli a pályaválasztói jogot, így a felek december végén találkoznak a fővárosban.

Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést az ötszörös bajnok, Glemboczki Zóra vezetésével villámgyorsan ötpontos előnyre tett szert (7:2). Pár perccel és három labdamenettel később Horváth András, az UTE mestere már másodszor kért időt (10:2). A folytatásban is marad az irányítás csabai kezekben Cansu Aydinogullari jól osztogatta a labdákat, a hajrában a meccs egyik leglátványosabb labdamenetét is a házigazda nyert és egy jó blokkal meg is szerezte a vezetést (25:13).

Kump Alíz (ütés közben) három ponttal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Imre György)

A térfélcserét követő pillanatokban tartotta a lépést az UTE, azonban egy váratlan hiba után ismét öt volt a csapatok között, jött is az UTE időkérése (11:6). Megmaradt a hazai lendület, percek alatt megduplázódott a különbség (17:7). A BRSE nem vette le a gázról a lábát, ugyan a hajrában szépített az Újpest, de a részsiker nem fogott veszélyben, a nagy kedvvel játszó Margarita Stepanenko lezárta a szettet (25:14).

A fővárosiak a harmadik játszámban késztették a legnagyobb küzdelemre ellenfelüket. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 10:8-nál volt először kettő a különbség a házigazda javára. Nem hagyta magát lerázni az UTE, a koncentrációban kissé visszaeső csabaiak mestere, Tóth Gábor pedig kikérte az első idejét a meccsen (12:11). A lila-fehérek a folytatásban is bírták a tempót és úgy tűnt, hogy nyílt lesz a szetthajrá (20:20). Glemboczki Zóráék visszavették a vezetést és nem is engedték ki a kezükből a sikert (25:20).

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra diadalmaskodott és a húsz pontot szerző Margarita Stepanenko vezetésével megszerezte első hazai győzelmét a szezonban! Tóth Gábor együttese számára jövő héten elkezdődnek a nemzetközi mérkőzések, Zágrábban két MEVZA-kupa találkozó következik, majd jön a rajt a CEV Kupában a lengyel listavezető Bielsko-Biala ellen.

A Swietelsky-Békéscsaba–UTE mérkőzést hétfőn felvételről is láthatják a 7.Tv-n!

Így látták a vezetőedzők

Tóth Gábor: Az volt a visszajelzés a csapat részéről, hogy amit edzésen csinálunk, az működik a mérkőzésen is. Ugyanez a tempó van az edzéseken is, amit hiányoltam még a Nyíregyháza elleni mérkőzésen, az a nyitásunk hatékonysága, mert az itt most megvolt, akárcsak a Kaposvár ellen. Amikor ezek úgy mennek, ahogy kell, akkor az ellenfél kiszorul a hálóból és onnantól kezdve könnyebb a dolgunk.

Horváth András: Helyére kell tennünk egy-két dolgot. Az elmúlt meccseken voltak olyanok, amik működtek, ma viszont a Békéscsaba határozottan röplabdázott ellenünk, mi pedig nem találtuk se a ritmusunkat, se a játékunkat, így ellenfelünk sok esetben szabadon tehette azt, amit akart.