Elszalasztott szettlabdák után kikapott a BRSE a listavezetőtől - galériával

2020. február 23. 20:33 | Szegedi Zsolt

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE izgalmas, több mint kétórás mérkőzésen 3-1-es vereséget szenvedett a Kaposvártól a női röplabda Extraligában.

Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE – 1. MCM-Diamant Kaposvár 1:3 (-24, 19, -22, -28)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Szabó P., Ujházi.
BRSE: Grbic, Klaric 11, Pekárik 6, Collar 13, Jerkov 26, Bodovics 10. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Fábián, Glemboczki 4. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
Kaposvár: Tálas 3, Klisura 22, Sipic 8, Matic 9, Szűcs K. 16, Djuric 5. Csere: Szpin (liberó), Szerencsés-Miklai 10, Oblad 4, Kalmár 1. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:3, 9:10, 11:17, 22:21, 24:22, 24:25. II. játszma: 0:4, 7:7, 12:9, 12:12, 16:15, 20:17, 24:19. III. játszma: 0:1, 3:3, 9:5, 12:13, 14:16, 19:21, 22:23. IV. játszma: 3:7, 8:10, 13:15, 15:18, 18:21, 23:21, 23:23, 24:23, 26:25, 27:28.

A visszavágás vágya fűtötte a somogyi együttest, amely azzal a feltett szándékkal érkezett Békéscsabára, hogy a legutóbbi Extraligában elszenvedett vereséget feledteti a csabaiakkal szemben.

Ahogyan az várható volt, már az első játszma kiélezett küzdelmet hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok az elején, majd a csabaiak a játszma közepén egy kisebb gödörbe kerültek, így öt ponttal megugrott a Kaposvár. A viharsarki csapat azonban feljött 11-16-ról, sőt, 24-22-re már vezetett is, magyarul két játszmalabdája is volt. Ekkor azonban elég volt egy-két buta hiba, melynek köszönhetően Sasa Nedeljkovic csapata köszönte szépen, zsinórban megszerzett négy ponttal behúzta az első játékrészt (24-26, 0-1).

A második játszma sem hozott különösebb változást a mérkőzés alakulásában, picit hullámzott az amúgy színvonalas csata. Hol az egyik, hol a másik csapat járt előrébb, de túl nagy előnyt nem sikerült kiharcolni egyik félnek sem. Egészen addig, amíg el nem következett az etap vége, ekkor ugyanis a hazai lányoknak jött ki jobban a lépés. A csabai együttes a végig jól teljesítő Mia Jerkov vezérletével végül 25-19-re nyerte a második szettet (1-1).

A vendégek mestere nem nagyon tudta feldolgozni az utolsó pár labdamenetben történteket, reklamálása büntetőpontot ért, ennek köszönhetően a harmadik játék nem 0-0-val, hanem 1-0-ról indult. Ilyet nem minden nap látni, de ez nem zavarta meg annyira a vendégcsapatot, ugyanazt a harcos, megalkuvást nem ismerő küzdelmes játékot láthattuk tőlük. A csabai lányok is felvették a kesztyűt, a csapatok a szokásos heroikus küzdelemben jutottak el 22-22-ig. A végjátékból ismét a Kaposvár jött ki jobban, tekintettel arra, hogy a cserékkel igen jót húzott a vendégek mestere (22-25, 1-2).

A negyedik felvonás nagyon fontos lett így a csabaiak számára, hiszen bukás esetén az egész mérkőzést is megnyerte volna a Kaposvár. Ennek ellenére hazai szempontból nem kezdődött jól a csata, de aztán sikerült utolérni az ellenfelet. Szembetűnő volt, hogy helyenként Mia Jerkovnak nem adódott segítsége, az ütők közül egyedül vitte a hátán a csapatot. A kérdés adott volt, kitart-e még a lendülete egészen addig, hogy sikerüljön az egyenlítés. Rajta kívül Molcsanyi Rita és a feladó Tanja Grbic volt még maradéktalanul dicsérhető, viszont a többi csabai játékos teljesítménye hullámzó volt. A játszma végét mégis sikerült úgy zárni, hogy négy játszmalabdája is volt a hazaiaknak, de ezek közül egyiket sem sikerült kihasználni. A szintén szívvel lélekkel küzdő vendég együttes tagjai jobban összpontosítottak, és 30-28-ra megnyerték a negyedik játszmát, ezzel 3-1-re a mérkőzést.

Mia Jerkov talán még soha sem játszott ilyen jól, amióta Békéscsabán röplabdázik, de ezúttal az ő remek teljesítménye is kevésnek bizonyult. A 130 percig tartó derbi szoros végjátékaival kapcsolatosan pedig elgondolkodtató, hogy a BRSE rendre alulmaradt.