Röplabda: Kaposvár elleni sikerrel zárta az alapszakaszt a BRSE - galériával

2021. február 13. 20:51 | Kovács Dávid

Magabiztos győzelemmel fejezte be a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE a női röplabda Extraliga alapszakaszát, miután 3-0-ra verte az 1. MCM-Diamant Kaposvár együttesét szombat este. Az már korábban eldőlt, hogy az ötszörös bajnok csabaiak a második, a somogyiak pedig a harmadik helyen zárták az alapszakaszt.

Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE – 1.MCM-Diamant Kaposvár 3:0 (16, 23, 20)
Extraliga 14. forduló, Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Szabó P., Horváth M.
BRSE: Kosekova 1, Glemboczki 10, Drpa 15, Vander Weide 15, Grudina 5, Pekárik 7. Csere: Molcsányi (liberó), Cicic, Konstantinou 2, Zhidkova 3. Vezetőedző: Tóth Gábor
Kaposvár: Király-Tálas 3, Szűcs K. 12, Kump 3, Helic 8, Matic 7, Kharchenko 6. Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Kalmár, Szedmák 3, Tóth J. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

A csabaiak a Szent Benedek Röplabda Akadémia, míg a Kaposvár az MTK elleni negyeddöntő előtt éppen egymás ellen zárta a bajnokság első szakaszát. Ennek megfelelően a csabaiak is többet cseréltek a mérkőzésen, míg a Kaposvárnál Sara Klisura és Bodovics Hanna egyáltalán nem kapott szerepet az összecsapáson.

Az első két pont a somogyiaké volt, de gyorsan belelendült a BRSE és egy 7-2-es sorozattal jutott el az első kettős cseréig, Cicic Marija és Katerina Zhidkova érkezett Marta Drpa és Barbora Kosekova helyére. Ez a két csere a későbbiekben is megismétlődött, de Manolina Konstantinou is játéklehetőséget kapott Glemboczki Zóra helyén. A korábbi csabai vezetőedző, Sasa Nedeljkovic ugyan időkérésekkel is próbálkozott, de a lendületes hazaiak magabiztosan jutottak el a szettgyőzelemig: Pekárik Eszter juttatta játszmalabdákhoz csapatát, majd a harmadik lehetőséget éppen a center váltotta pontra (25-16).

(Fotó: Kuti István)

A második szett hozta a legnagyobb küzdelmet, bár sokáig ennek semmi jele nem volt, Lindsey Vander Weide és Marta Drpa vezetésével a szett közepén még öt ponttal a BRSE állt jobban (17-12). A Kaposvár azonban nem adta fel, a vendégeknél legjobban teljesítő Szűcs Kinga és Adela Helic révén a fordítás is összejött (19-21). Tóth Gábor időkérése azonban jót tett a házigazdának, a szoros szetthajrában Glemboczki Zóra harcolt ki egy szettlabdát, amelyet Vander Weide váltott 2-0-s vezetésre (25-23).

A harmadik etapban már nem volt ellenszere a vendégeknek, Sasa Nedeljkovic hiába hívta magához játékosait 3-0-s, majd 10-3-as hátrányban is, csapata nem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást. A BRSE Barbora Kosekova ásza után már tíz ponttal vezetett (15-5). A somogyi együttes egyszer még öt egységre felzárkózott, de a csabai siker nem forgott veszélyben (23-18). A végén még egy meccslabdát hárított a kemény mérkőzések előtt álló Kaposvár, azonban egy rontott nyitással mintegy 75 perc alatt megszületett a 3-0-s csabai győzelem (25-20).

A BRSE tizenhárom sikerrel és mindössze egy vereséggel zárta az alapszakaszt és jövő pénteken a már Kormos Mihály vezette Szent Benedek ellen kezdi a bajnoki negyeddöntőt. A két kezdőjátékosát pihentető Kaposvár már két nappal korábban, az MTK-val szemben lesz pályán a rájátszás első mérkőzésén, majd február végén és március elején jön a román Alba Blaj elleni Challenge Kupa-elődöntő. A két csapat pedig március közepén a Magyar Kupa elődöntőjében újra találkozik és ha a papírforma nem borul, akkor a bajnoki elődöntőben is újra egymásnak feszülhet.

A találkozó összefoglalóját és a mérkőzés utáni nyilatkozatokat a hétfőn 20 óra 20 perctől induló Kezdőkörben láthatják majd.