Röplabda: hátrányból fordítva, drámai mérkőzésen nyert a BRSE Kaposváron

2020. november 15. 19:25 | Papp Ádám Sándor

Rangadóval zárult a női Extraliga alapszakaszának első köre vasárnap, hiszen a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE az 1.MCM-Diamant Kaposvárral csapott össze a Kaposvár Arénában.

A találkozót kaposvári pont indította, amelyre Vander Weide és Drpa válaszolt. Ezt követően lendületbe jött a BRSE és négy egységgel húzott el ellenfelétől (2:6). A Kaposvár Helic vezetésével zárkózott, de a Békéscsaba tartani tudta kétpontos előnyét (8:10). Ezt követően azonban kiegyenlített, majd átvette a vezetést a házigazda (11:10). Tóth Gábor időkéréssel próbálta megtörni a csabaiak hullámvölgyét (17:13). A rövid szünet után Pekárik osztott ki egy blokkot, de a békéscsabai hibákat kihasználta a somogyi alakulat (20:15). Cicic érkezett Kosekova helyére. A hazai együttes azonban nem lassított le és Matic pontjával 25:19-re megnyerte a szettet és megszerezte a vezetést a találkozón.

Kaposvári ponttal kezdődött a második játékrész, amelyre Glemboczki válaszolt (2:2). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Grudina előbb centertámadás után, majd blokkból volt eredményes, Vander Weide pontjai után pedig már két pont volt a deficit (5:7). Drpa is eredményes volt, majd Pekárik használt ki egymás után két helyzetet (7:11). Az időkérés után megkezdte a felzárkózást a Kaposvár, megfelezte hátrányát a házigazda (10:12). A találkozó addigi legszebb és leghosszabb labdamenete következett, amelyre Vander Weide tett pontot, Pekárik hatalmas blokkja után pedig ötre nőtt a csabaiak előnye (11:16). Szasa Nedeljkovics kérte ki második idejét, amely után egyből két BRSE-pont érkezett, így hétpontos különbséggel indult a hajrá. A csabaiak hibái után azonban négyre csökkent a differencia, Tóth Gábor időt kért (14:18). Ez azonban nem törte meg a BRSE rossz szériáját, két kaposvári pont után újra magához hívta játékosait a csabaiak edzője (16:18). Zsinórban hét pontot szerzett a házigazda, míg a sötétkék mezes viharsarkiak nem tudtak válaszolni (18:18). Érkezett Cicic, két látványos csabai mentés után Drpa volt eredményes, majd Vander Weide duplázta meg a BRSE előnyét (18:20). A hazai együttes azonban ellenféle hibáit kihasználva egalizálni tudott (21:21). Visszatért a játéktérre Kosekova, aki Vander Weide-t tömte labdákkal, az amerikai légiós pedig szállította a pontokat (22:23). Bodovics és Szedmák is pályára lépett - két tavaly még csabai színekben szereplő játékos - de Drpa pontjával játszmalabdához jutott a Békéscsaba, majd a szerb játékos okos megoldásával kiegyenlítette a találkozó állását (23:25).

A harmadik etapban Drpa ott folytatta, ahol az előző játszmában abbahagyta, a csabai védelem pedig Glemboczki és Grudina blokkjaival mutatta meg erejét (1:5). A hazai időkérés után zárkózott a Kaposvár, de maradt a négypontos különbség (3:7). Beragadt a BRSE és a somogyiak szerezték a pontok többségét, a mérkőzésen nem először nagy hátrányt dolgozott le a hazai együttes (9:10). Drpa klasszis megoldásaival növelni tudta csapata előnyét (9:13). A játékrész felénél felváltva érkeztek a pontok, mindkét együttes fegyelmezetten védekezett (11:15). Szasa Nedeljkovics időkéréssel próbálta megtörni a BRSE lendületét, azonban Vander Weide és Pekárik másképp gondolta (14:20). Zárkózott a somogyi együttes, felére csökkent a Békéscsaba előnye (18:21). Izgalmas végjáték előtt álltak az együttesek, Drpa szállította a vendégek pontjait, de a házigazda is partiban maradt (21:23). Grudina juttatta szettlabdához a Békéscsabát, majd Glemboczki ászértékű nyitásával zárta le az etapot és a BRSE átvette a vezetést (21:25).

A negyedik játszmában a centertámadásokat preferálták a csapatok, előbb az ifjú kaposvári tehetség Kump volt eredményes, majd Grudina válaszolt (1:2). Átvette az irányítást a Kaposvár, amely hárompontos előnyt épített ki magának (6:3). Vander Weide gyors pontjai és Drpa bombái után egalizált a Békéscsaba, majd Grudina blokkjával át is vette a vezetést a viharsarki gárda (9:10). Mindkét együttes idegesen játszott, amely főként a nyitásokon és a fogadáson látszódott meg, amelyből a házigazda jött ki jobban (14:13). Tóth Gábor időkérése után beragadt a BRSE, a Kaposvár kezdhette előnyösebb helyzetből a szett hajráját (19:14). Lassan zárkózott a Csaba, főként Drpa hozta a pontokat (20:17). Továbbra is Drpa kapta a labákat, aki immár 25 pontnál járt és két kaposvári hiba után már döntetlen volt az állás (22:22). Mindkét együttes hibázott, majd a hazaiak jutottak játszmalabdához, amelyet értékesíteni tudtak (25:23). A mérkőzés 2:2-es állása azt jelentette, hogy a két bajnoki pont sorsa az 5. szettben dől majd el.

A találkozó utolsó játszmája Drpa pontjaival és Kosekova blokkjával indult, de a Kaposvár nem engedte meglépni ellenfelét (3:3). Kettővel vezetett a hazai együttes, Tóth Gábor időkérése azonban megtörte a somogyiak lendületét, zsinórban három hibát vétettek és átvette a vezetést a Békéscsaba (5:6). Drpa bombázta a kaposvári védelmet, majd a hazaiak feladója adott rossz labdát társának, így hárompontos BRSE-előnnyel fordultak a csapatok (5:8). Folytatták eredményes játékukat a csabai lányok, Vander Weide támadása, valamint Kosekova és Pekárik blokkja újabb fontos pontokat eredményezett számukra (6:11). Vander Weide folytatta a pontgyártást, Matic kiütötte a labdát és meccslabdához jutott a BRSE. Az első adódó alkalom után Vander Weide tette fel a pontot az i-re. A csabai lányok 15:7-re nyerték a mindent eldöntő szettet és több, mint 2 óra játék után 3:2-re a mérkőzést.

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE újabb sikerével 2 ponttal gazdagodott és megőrizte veretlenségét az Extraligában, a Kaposvár 1 pontot szerzett és holtversenyben a Vasassal a tabella 3. helyét foglalja el.

A csabai lányok legközelebb november 21-én szombaton folytatják a bajnokságot és idén először a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban játszhatnak a Vasas Óbuda együttese ellen.