Röplabda: Egy győzelemre a bronzéremtől a BRSE

2019. április 25. 07:45 | behir.hu

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 3-1-re legyőzte az Újpestet a női röplabda Extraliga bronzcsatájában, a párharc második, szerdai mérkőzésén, így összesítésben 2-0-ra vezet.

ÚJPESTI TE – SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE 1:3 (–18, –14, 23, –19)

Extraliga, 3. helyért, 2. mérkőzés.Tungsram-csarnok, 300 néző. V: Mezőffy, Halász E.

UTE: Fortuna 4, Paradzik 1, Bagyinka 2, Váldez 4, Kovács L. 3, Crittenden 10. Csere: Koszjak, Hoque (liberó), Bokorné Liliom 7, Kiss A., Bleicher R. 3, Nagy V. 3, Carabali 10. Vezetőedző: Kántor Sándor.

BRSE: Medic 3, Perovic 20, Bokan 14, Bodnár 11, Tálas 4, Ivanovic 8. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 5, Gommans 1, Fábián, Bodovics 3. Vezetőedző: Paul Bogdan.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 7:3, 9:8, 12:9, 13:15, 16:15, 16:22, 18:24. II. játszma: 1:5, 5:7, 5:10, 9:10, 10:16, 12:20, 14:24. III. játszma: 3:1, 4:6, 10:7, 13:9, 13:12, 17:13, 18:19, 19:22, 24:23. IV. játszma: 3:4, 6:6, 7:9, 10:10, 10:12, 13:12, 14:18, 16:19, 17:22, 18:24

Kettőből két nyert mérkőzésnél tart a Békéscsaba az UTE elleni bronzpárharcban. A lilák mindössze egy szett erejéig tudtak komolyabb ellenállást kifejteni a sokkal tudatosabban és összeszedetten játszó, CEV-kupában elődöntős, de az Extraligában is csak a harmadik helyért küzdő, amúgy címvédő csabaiak ellen - írja a hazai szövetség hivatalos oldala.

A BRSE az első szett közepén ugyan hárompontos hátrányban is volt, de fordított és magabiztosan szerzett előnyt (18-25). A csabai együttes a második játszmában is uralta a játékot, mindössze tizennégy pontot engedélyezett ellenfelének és megduplázta az előnyét (14-25). A harmadik etap kiélezett csatát hozott: a Csaba már 22-19-re is vezetett és három pontra volt a sikertől, ám a fővárosiak fordítottak és szépítettek (25-23). A negyedik játékrész már újra a vendégeké volt, a BRSE hat meccslabdája közül a második lehetőséget értékesítette és egy győzelemre került a bronzéremtől (19-25).

Kántor Sándor: – Amíg nyitásban tudjuk tartani magunkat, addig tudunk partiban lenni egy ilyen szintű ellenféllel szemben, mert kontrajátékban sajnos felettünk állnak.

Paul Bogdan: – Időről időre a saját dolgunkat nehezítjük meg. Sajnos többször is csökkent a koncentrációnk, s ez sok ajándékpontot, jelen esetben pedig egy ajándékszettet is hozott az ellenfélnek. Ezen kell javítanunk a következő mérkőzésig, ahol szeretnénk majd pontot tenni a párharc végére.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Békéscsaba javára.