Röplabda: Kikapott a BRSE, folytatódik a bronzcsata

2019. április 26. 21:11 | behir.hu

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 3-2-es vereséget szenvedett az Újpest csapatától a női röplabda Extraliga bronzcsatájának harmadik, pénteki mérkőzésén.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RÖPLABDA SE – ÚJPESTI TE 2:3 (20, –25, –18, 23, –12)

Békéscsaba, 1200 néző. V: Jámbor, Horváth M.

BRSE: Bodovics 7, Perovic 26, Ivanovic 12, Medic 13, Tálas 5, Bokan 7. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 11, Gommans 1, Glemboczki, Bodnár 1, Fábián. Vezetőedző: Paul Bogdan.

UTE: Nagy V. 9, Bagyinka 7, Váldez 15, Carabali 17, Crittenden, Fortuna 19. Csere: Koszjak, Hoque (liberó), Bokorné Liliom 5, Kiss A. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:15, 21:17, 24:20. II. játszma: 3:8, 13:16, 20:21, 22:24. III. játszma: 4:8, 11:16, 16:21, 17:24. IV. játszma: 8:7, 16:13, 21:16, 24:21. V. játszma: 3:5, 8:10, 11:12, 12:14.

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a BRSE javára.

A  csabaiak 3-0-ra nyerték a párharc első meccsét, a másodikon pedig 3-1-re diadalmaskodtak, így pénteken arra készültek, hogy lezárják a csatát és megszerzik a bronzérmet - írja a szövetség hivatalos oldala. A BRSE az első szettet 25-20-ra hozta, de a fővárosiak a második és a harmadik játszmában is felül kerekedtek, így fordítottak, A Csaba ugyan egyenlített, ám az Újpest nem adta fel, 15-12-vel kiharcolta a győzelmet és az újabb összecsapást.

A negyedik mérkőzést vasárnap 18 órától rendezik a fővárosban.

Paul Bogdan: – A legnagyobb problémánk az volt, hogy az Újpest nem feltartott kézzel érkezett. Nagyon stabilan játszottak, és az utolsó pillanatig mentek előre. Nem feltétlenül a játékelemekkel volt a baj, hanem mentálisan volt gyengébb a csapat. Újpesten láttuk, mit okoz a sok hiba, akkor egy szettet veszítettünk, most pedig hármat. Nincs más lehetőségünk, mint vasárnap százötven százalékon küzdjünk, és pontot együnk a párharc végére.

Kántor Sándor: – Győzelmünk annak köszönhető, hogy teher nélkül, nyugodtan és tudatosan játszott a csapat. Nagy öröm számunkra, hogy Békéscsabán sikerült nyernünk. Ezzel, lehetséges, hogy a gárda megszagolta az érem illatát.