Röplabda: A Zágrábnál az előny a MEVZA-kupa elődöntőjében

2023. március 1. 21:45 | Papp Ádám Sándor

Ötszettes mérkőzésen, két óra játékot követően szenvedett 3:2-es vereséget a Swietelsky-Békéscsaba a Mladost Zagreb otthonában szerdán, a MEVZA-kupa elődöntőjének első összecsapásán.

HAOK Mladost Zagreb (horvát)–Swietelsky-Békéscsaba 3:2 (-23, 13, 21, -25, 13)

MEVZA-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés, Zágráb. Vezette: Valentar, Rozej (szlovének).

Mladost: Antunovic 6, Pavicic 18, Mihaljevic 25, Papac 9, Mehic 17, Markovic 13. Cserék: Stimac (libero), Popic, Grabic 2. Vezetőedző: Miodrag Stojakovic.

BRSE: Drpa 25, Vasileva 10, Bodnár 10, Pintér 7, Aktas 6, Bagyinka 4. Cserék: Molcsányi (libero), Glemboczki 7, Oliinyk. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az elődöntő első összecsapása Marta Drpa életerős támadásával vette kezdetét, de sorozatban három ponttal fordítottak a hazaiak. A szett közepéhez érkezve felzárkózott a Békéscsaba és négypontos előnyt épített ki. A folytatásban ismét feljavult a horvát együttes és a felek 20:20-as állásnál kezdték meg a végjátékot. Ugyan 23:21-re is vezetett a Zágráb, Tóth Gábor csapata zsinórban négy szerzett ponttal megnyerte az első játékrészt.

Hatalmas lendülettel nyitotta a második szettet a házigazda, amely 7:1-es előnyt épített ki. A Békéscsaba próbált faragni hátrányából, de a viharsarkiak sok hibával játszottak, amelyet a horvátok rendre kihasználtak. A játékrészt végül a hazaiak nyerték 12 ponttal.

Fordulatos szett következett, ugyan a BRSE ponttal nyitotta a játékrészt, a következő öt egységet a horvát gárda szerezte. Tóth Gábor időt kért és a Békéscsaba megkezdte a felzárkózást, viszont az egyenlítés nem sikerült, sőt a Zágráb 17:10-re is ellépett ellenfelétől. A hajrá 19:16-os hazai állásról indult és ugyan egy pontra került ismét riválisához a viharsarki együttes, ezúttal sem sikerült az egyenlítés és a házigazda újabb játszmasikert aratott.

A negyedik szett az előzőhöz hasonló forgatókönyv szerint kezdődött. A Békéscsaba loholt ellenfele nyakában, de egyenlíteni nem tudott. Hitehagyottnak tűnt a vendég együttes, azonban 18:11-es hazai vezetésnél, egy hosszú labdamenet végén fontos pontot szerzett a viharsarki együttes. Érkeztek a jó csabai megoldások és pillanatok alatt eltüntette hátrányát Tóth Gábor csapata, 20-nál pedig az egyenlítés is összejött. A Zágráb annak ellenére, hogy elveszítette előnyét, mégis két mérkőzéslabdához jutott, de a BRSE mindkettőt hatástalanította, majd Pintér Andrea centertámadása után a csabaiak örülhettek, ugyanis a szettsiker azt jelentette, hogy következhetett az ötödik, mérkőzés sorsát eldöntő játszma.

Az utolsó etapot 4:1-es sorozattal kezdte meg a Zágráb, amely megtartotta hárompontos előnyét a térfélcserénél (8:5). A folytatásban is a horvátok irányították a játékot és 12:6-ra léptek meg ellenfelüktől. A Békéscsaba azonban nem adta fel és egészen egyre faragta hátrányát. Ezt követően azonban mérkőzéslabdához jutott a hazai csapat, ugyan az elsőt hárította a BRSE, a másodikat már értékesítette a Zágráb, amely 3:2-re nyerte meg a mérkőzést.

A MEVZA-Kupa elődöntőjének visszavágóját március 7-én kedden, 18 órától rendezik meg a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban.