Röplabda: A BRSE is megverte a pozsonyi riválist

Jól kezdte a Közép-európai Liga budapesti fordulóját a címvédő BRSE csapata. Alberto Salomoni együttese 3-0-ra verte a Strabag Bratislava gárdáját, így 50 százalékos mérleggel várja a pénteki, Vasas elleni rangadót.

LINAMAR-Békéscsabai RSE – STRABAG VC BRATISLAVA (szlovák) 3:0 (22, 16, 13)

Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Muha, Bardic (horvátok)

BÉKÉSCSABA: Mlinar 6, Dobi 12, Koseková, Ivanovic 9, Pekárik 9, Fresco 16. Csere:Molcsányi, Szpin (liberók). Vezetőedző: Alberto Salomoni.

BRATISLAVA: Ovecková, Hudecová 7, Cigániková 6, Radonjic 9, Sevarika 4, Candráková 6. Csere: Nikmonová (liberó), Jancová (liberók), Ramajlová, Písecná. Vezetőedző: Tomás Varga.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:4, 8:6, 12:8, 15:12, 19:14, 22:17, 23:20, 23:21. II. játszma: 2:4, 4:4, 8:6, 11:8, 16:12, 19:14, 23:14. III. játszma: 4:2, 8:6, 12:7, 16:8, 20:10.

Kissé idegesen kezdtek a csapatok, több rontott nyitást láthattak a szurkolók az első szettben. Emellett a hosszabb labdamenetek sem hiányoztak, végül a csabai együttes három pontos különbséggel szerzett előnyt. Folyamatosan lendültek játékba a csabaiak kulcsemberei, Lucia Fresco és Dobi Edina is hatásos bombákkal jelentkezett. A BRSE a második szett hajrájában állva hagyta ellenfelét és magabiztosan vezetett 2:0-ra. A harmadik szettre Molcsányi Rita is tovább javult, így a tavalyi szlovák ezüstérmesnek nem volt esélye arra, hogy visszajöjjön a meccsbe. A csabaiak 25-13-ra hozták a játszmát, így magabiztos, 3:0-s diadallal kezdték a budapesti fordulót.

A címvédő pénteken újra pályán lesz, amikor a legnagyobb hazai rivális, a Vasas ellen kell bizonyítani. A találkozó 19 órától kezdődik a Folyondár utcai csarnokban.

Alberto Salomoni: – Meccsről meccsre jobban játszunk. Ma a győzelem kulcsa a sáncunk és a védekezésünk volt. A Vasas ellen szeretnénk még magasabb szinten röplabdázni.