Pósteleken járt a kastélyprogram végrehajtásáért felelős miniszteri biztos

2020. augusztus 29. 16:49 | behir.hu

Herczeg Tamás országgyűlési képviselő a hivatalos közösségi oldalán számolt be Virág Zsolt látogatásáról.

– Virág Zsolttal, a Nemzeti Kastélyprogram és a Nemzeti Várprogram végrehajtásáért felelős miniszteri biztossal, Takács Árpád kormánymegbízottal és Opauszki Zoltánnal, Békéscsaba környezetvédelemért és turisztikáért felelős tanácsnokával Pósteleken jártunk, ahol Mochnács Páltól kaptunk tájékoztatást a parkerdő és a kastély jelenlegi állapotáról. A parkerdő, amely Békéscsaba, Békés és Gyula felől is könnyen megközelíthető, kedvenc kirándulóhelye az itt élőknek, de a megyébe érkezők számára is érdekes turisztikai látványosság. Éppen ezért fontos az állagmegőrzés és közös véleményünk, hogy készüljön terv a kastély teljeskörű felújítására – fogalmazott Herczeg Tamás a közösségi oldalán.

Fotó: Herczeg Tamás facebook oldala

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL