A Mikszáth-novella eseményei a friss feldolgozásban nem korhű díszletek között, hanem a sokak emlékezetében még élénken élő kilencvenes években játszódnak.
– Az ötletet maga Mikszáth adta, mert a regényhez írt egy utóhangot, amiben arról beszél, hogy a babonák, a miszticizmus kezd kiveszni a világunkból és hogy már nem a romantikának a híve, hanem a realizmus felé hajlik. Én azt gondoltam, hogy a mai néző számára a 19. század önkénytelenül is romantikus hangulatot idézne, ezért innen jött az ötlet, hogy az 1990-es évekbe ültessük a darabot – fogalmazott Tege Antal, kiemelve, hogy a minimális díszlet miatt pedig a színészek kerülnek a középpontba.
A Marit alkotó Kiss Viktória elmondta, hamar megszerette karakterét.
– Mari még éppen a gyerekkor és a felnőtté válás között van. Még plüssmacival alszik, de már megvan a magához való esze. A szülei arra akarják ráébreszteni, hogy nem mindenki önmaga miatt szereti: sokan lehetnek, akik a vagyon miatt közelednek hozzá.
Czitor Attila a Noszty fiú karakteréről elmondta, hogy összetett figuráról van szó, akinek kibővítették az érzelmi skáláját, tehát nem egy egyszerű szoknyapecérről van szó.
– Próbltuk megmutatni Tege Antal rendezővel karöltve, hogy valahol a lelke is ott van ennek a fiúnak. Megérinti őt Mari, és lehet, hogy vissza lehetne csinálni a történéseket, de a társadalmi elvárás és a szocializáció nem engedi, hogy igazán szerelmes legyen ebbe a lányba – mondta a színművész
A Noszty fiú esete Tóth Marival című darabot november 22-én láthatja a közönség a Békéscsabai Jókai Színház nagyszínpadán.