A mezőhegyesi Hercegfalvi Tibor 1992-ben Barcelonában, majd 1996-ban Atlantában volt tagja az olimpiai militaryválogatottnak. Aktív pályafutását követően immár tíz éve Ausztriában él és a lovassport oktatásával is foglalkozik. Többek között az általa kidolgozott ACavaletti módszer megismertetése érdekében érkezett hétvégén Békéscsabára, a Pegazus Lovasiskolához.
– Nagyon megtisztelő, hogy az ACavaletti módszertant, amelyet én találtam ki elsőként a világon itt, szülőföldemen, – Mezőhegyeshez közel, Békéscsabán, ahol első edzői minősítésemet szereztem – tudom bemutatni és átadni a fiataloknak. Szombaton elméleti előadásban próbáltam megmutatni a fiatal lovasoknak és edzőiknek, akik a továbbképzésen vesznek részt, hogy ezt a módszert hogyan értelmezzék, mi a lényege és hogyan tanítja a lovat, valamint lovast, hogy harmonikusabban tudjanak együtt dolgozni. A lovassport az eleganciáról, a könnyedségről és a nagy teljesítményről szól, utóbbi nem az erőről, hanem annak koordinációjáról szól, ami a lovas feladata és a ló hajtja végre – fogalmazott Herczegfalvi Tibor.
A Pegazus Lovasiskola ügyvezetője elmondta, hogy a szombati elméleti oktatáson ötven fő vett részt, míg a vasárnapi gyakorlati bemutatón három darab négyfős csoport volt jelen.
– A hétvégi eseményünket díjlovagló, díjugrató, lovastusa és hobbilovasok, edzők, lókiképzéssel foglalkozók részére terveztük. Célunk az ismeretek bővítése. Az edzőknek ez regisztrált edzői továbbképzésnek számít, a Magyar Lovassport Szövetséghez a kötelező krediteket nálunk is meg tudják szerezni. Vasárnap három négyfős csoport vesz részt a gyakorlati képzésen: kezdők, haladóbbak és haladók. A foglalkozás nem kimondottan ugró edzésre lett kihegyezve, hanem ACavaletti idomító módszerekre – emelte ki Susánszky Pál.
Az ügyvezető hozzátette, hogy áprilisban elkezdődött az októberig tartó szabadtéri versenyszezon. Terveik között szerepel télen további kurzusok megszervezése a tapasztalatok értékelése és újdonságok elsajátítása érdekében.