Női kézilabda: Fölényes győzelmet aratott a Békéscsaba a fővárosban

2022. január 29. 17:32 | Varga Diána

Nagyobb meglepetés nélkül, könnyedén győzte le a Csepel DSE-t a Békéscsabai Előre NKSE a női kézilabda NB I/B 15. játéknapján, szombaton délután.

A két csapat a 2021/22-es kiírásban a szombati mérkőzés előtt két alkalommal találkozott: a viharsarki alakulat októberben a Magyar Kupában 39:22-es győzelmet aratott, majd egy héttel később a bajnokságban 31:19-re múlta felül ellenfelét. Bár az erőviszonyok ezúttal is a Békéscsabának kedveztek, a csapat komolyan vette a felkészülést – erről itt írtunk.

Az első félidőt a lilák kezdték jobban: a viharsarkiak az első 4 percben rögtön 5 gólt lőttek, a házigazda hiába igyekezett, nem sikerült felvennie a ritmust. A 10. percben a Csepel 4:8-ig zárkózott, ám a Békéscsaba minden próbálkozását hárította. A 14. percben az Előre kibillentette a status quo-t és a következőkben szinte percenként szórta a labdát az ellenfél hálójába (5:15). Az ezt követő „csendet” ismét a csabaiak törték meg: Iván Emese után Vámosi Panna és Török Fanni járult hozzá a gólgyarapodáshoz. A félidőben az állás 6:19.

A második etapban a csepeliek igyekeztek volna kezükbe venni az irányítást, ám a viharsarkiak hamar egyértelművé tették, hogy ők diktálják a tempót és fenntartották a legalább 10 gólos előnyt (15:26). A csepeliek a következő percekben új lendületet kaptak, ám csak 20 egységig jutottak, míg az Előre már 32 gólnál járt. Az utolsó percekben sem változott jelentősen az állás: a csabaiak részéről Bencsik Bojána, majd Borbély Márta találata tette fel a pontot az i-re. A végeredmény: 21:34.