Bajnoki címet szerzett az Előre NKSE!

2022. május 7. 13:21 | behir.hu

Pénzügyőr–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 24–28 (12–13)

Kézilabda NB I B.-s női mérkőzés, felsőházi rájátszás, Budapest, 150 néző. V.: Dulai, Pisák. Békéscsaba: CSIZMADIA – Andróczki 1, Török 1, KUKELY A. 10 (4), MAYER 3, Gyimesi 1, Borbély 1. Cs.: Szabó D. (kapus), BENCSIK 6, Szögi, Iván 1, Bucsi 2, Kukely K. 2, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A Pénzügyőr legjobb dobói: Hudra 9 (4), Tóth A. 6.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.

A szombati, budapesti találkozó elején a Békéscsaba szerzett vezetés, majd az 5. percben 3–2-re fordított a hazai csapat. A 12. percben már 6–5 volt az állás.

Papp Bálint, a csabaiak mestere Bencsiket álította be, akinek a révén a 19. percben már 6–8-at jegyezhetett az Előre. A Pénzügyőr időkérése után egyenlített a fővárosi gárda, a 24. percben 10–9-re fordított is. A 30. percben két gólos csabai vezetés után Papp Bálint kért időt. A hazaiak ugyan egalizáltak, de az utolsó másodpercben Kukely Klára gólt szerzett, és így egy gólos békéscsabai előnnyel várhatták a fordulást a csapatok.

A pihenő után a vendég csabaiak két perc alatt három góllal húztak el, amire hamar válasz érkezett két hétmeres formájában: a 35. percben 15–16 volt az állás. Az Előre két gyors gólját követően, 15–18-nál Csenki Judit, a budapestiek mestere időt kért.

Kukely Annát kiállítása után két gólra feljött a Pénzügyőr. A 45. percben Mayer góljával 17–21-re vezetett az Előre, aki tartani tudta előnyét. A fővárosiak az 51. percben feljöttek két gólra (21–23), de a csabaiak az 54. percben már ismét négy góllal vezettek (21–25). Az 57. percben Kukely Anna találatával ötre nőtt a csapatok közötti különbség.

A Békéscsaba ezzel megszerezte a bajnoki címet az NB I B.-ben.