Kézilabda: Óriási küzdelem mellett győzött az Előre NKSE

2022. április 9. 19:50 | Szabó Judit

A szezon egyik legfontosabb mérkőzését játszotta szombaton a női kézilabda NB I/B felsőházában szereplő Békéscsabai Előre NKSE. A listavezető viharsarki együttes a közvetlen rivális, második helyen álló NEKA csapatát fogadta hazai pályán.

Békéscsabai Előre NKSE–NEKA 25–23 (10–10)

NB I/B-s női kézilabda mérkőzés, felsőházi rájátszás, Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka.

BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 2, Török 1, Kukely A. 10 (2), Mayer 3, Gyimesi 6, Kukely K. Csere: Csizmadia (kapus), Bucsi, Iván 2, Vámosi, Borbély 1, Szögi, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A NEKA legjobb dobói: Varga E. 6 (5), Kellermann 4.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5.

A mérkőzés hazai találattal indult, majd a folytatásban felváltva érkeztek a gólok. Kukely Annék vezettek először két találattal, ez meg is maradt az első vendég időkérésig (6-4). A 26. percig maradt a csabai vezetés, amikor Vártok Tamara kiegyenlített, sőt, az utolsó másodpercekben Kukely Annának kellett egalizálni, a csapatok 10-10-es állással mentek a szünetre.

Fotó: behir.hu/Such Tamás

Papp Bálint gárdájának jót tett a félidő, két perc alatt kétgólos előnyre tett szert. Az első kétperces kiállítást a hazaiak játékosa, Gyimesi Kitti kapta a 33. percben, majd Kukely Annát is kiállították, így kettős emberhátrányba került a hazai gárda. A NEKA ugyan egyenlített, azonban új erőre kapott a házigazda: a 44. percben Kukely Anna találatával már négy góllal vezetettek a csabai lányok, időt is kért Bohus Beáta, a NEKA vezetőedzője (18-14) A félidő felénél a nyáron Ferencvároshoz igazoló irányító-átlövő megkapta a második kétperces kiállítását, ezalatt a fehér mezes csapat egy gólra csökkentette a hátrányát. A csabai együttes ismét lendületbe jött, a vendégek hibáit kihasználva alakult kia legnagyobb különbség a csapetok között (23-18). Papp Bálint gárdája két gólt megőrzött az előnyéből és fontos győzelmet aratott, négy pontra növelte előnyét a legyőzött riválissal szemben.

A listavezető csabai lányok legközelebb április 16-án, szombaton 11 órától lépnek pályára, amikor a 10. helyen álló SZISE fogadja Papp Bálint csapatát.