Nem sikerült a szép évzárás

2015. december 15. 15:57 | behir.hu

Még most volt csak szeptember, amikor elrajtolt a 2015/2016-os bajnokság első mérkőzése, de már ott tartunk, hogy az őszi szezon utolsó mérkőzésére utaztak az NB I/B-s békési kézisek a hétvégén. Kádas László együttese nem remekelt a Ljosmizse otthonában, így vereséggel zárta az esztendőt.

Békési oldalról nézve nem indult jól a mérkőzés a Mizse KC otthonában A 4. percben már 4-1 volt a meccs állása. A félidő közepére sikerült felvenni a békésieknek a mérkőzés ritmusát, ennek köszönhetően a 16. percben már 8-8-as döntetlent mutatott az eredményjelző. A félidő közepére ismét három gólos előnyt tudhatott magának a hazai csapat. Innen már nem igazán volt menthető a békésiek helyzete, se védekezésben, se támadásban nem sikerült a megfelelő formációt megtalálni, így a végén már csak kozmetikázni tudták az eredményt a békési fiúk.
Ezzel a vereséggel a téli szünetben 14 ponttal, a tabella hatodik fokán telelnek majd a fiúk.

Kádas László: Gratulálok a Lajosmizsének a megérdemelt győzelemhez, szurkolóinknak és a békési kézilabda barátoknak kellemes ünnepeket kívánok.

CYEB Mizse KC–Békés Drén KC 30 – 25 (12–11)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Medve, Nagy R.
Békés: Domokos D. – Herczeg J. 6 (1), Polgár T. 4, Felföldi G., Kopcsák J. 1, Horvácki M. 2, Kánya L. 4. Csere: Vikor F., Styop M. (kapusok), Kovács A. 4, Horváth D. 4, Domokos I., Gazsó P., Cifra T., Dénes Á., Vass E.
A Lajosmizse legjobb góldobói: Igler 7, Bujdosó 6.
Kiállítások: 6 perc + Benke végleg kizárva, ill. 6 perc + Horvácki végleg kizárva. Hétméteresek: 3/0, ill. 2/1.

Forrás: Békés Drén KC