Megtört a békési veretlenség

2016. november 15. 09:11 | behir.hu

A békési junior kézisek Kecskeméten vesztették el veretlenségüket, de a serdülő korosztályban már több sikerélménye volt a klubnak.

A juniorok, csak úgy mint a felnőtt csapat Kecskeméten lépett pályára. Békési góllal indult a mérkőzés, azonban egyből jött a hazaiak válasza. Fej-fej mellett küzdött a két csapat, egyik sem tudott elhúzni, az eredmény is mutatja 17. percben 10-10 volt az állás. A folytatásban váltakozva estek a hibák, a 23. percben 12-12-nél a hazaiak időt kértek. Az időkérés jót tett a kecskemétnek és egy jó félidő hajrával sajnos 17-13-ra javított az eredményt az első játékrész végére. A második félidőbe nagy lendülettel vetette bele magát a játékba mindkét csapat, azonban nem sikerült a békési fiúknak ledolgozni a hátrányukból, így a végjátékba 26-22-es állással mentek a csapatok. A végjátékban egy összeszedettebb békési játékot láthattak a nézők, amivel sorra dolgozták le hátrányukat, az 59. percben 29-29 volt már az eredmény, azonban az utolsó percben győztes találattal otthon tartotta a két pontot a kecskeméti gárda.

KTE-Kisokos - Békés-Drén KC 30 - 29 (17-13)
Békés: Takács Sz., Pankotai B., Gál A. 5, Juhász Á. 8, Kovács L., Kiss R. 5, Magyar B. 3, Varga L., Ásós M. 5, Mándy T. 3, Kohlrusz L., Csige N., Csányi D., Bernáth Sz..
Kecskemét legjobb dobói: Horváth A. 15, Csuzi M. 4.
Kádas László (edző): - Eddig pontot sem vesztett csapatunknak, most semmi sem úgy sikerült, ahogyan azt terveztük. Kevés ütközéssel védekeztünk, támadásban sok ziccert hibáztunk, amit a jó kapusteljesítmény sem tudott kompenzálni. A hazai pályán játszó Kecskemét ellen ilyen teljesítménnyel nem lehetett pontot szerezni

Szerdán OSB mérkőzés, míg csütörtökön KSB meccsen szerepeltek a békési utánpótlás csapatok. Az OSB csapat a Szentest fogadta itthon. Szinte már az első pár percben látszódott a két csapat közötti különbség, a 10. percben már 9-4-re vezettek a fiúk. A folytatásban hasonlóan alakult az első félidő, a 25 perc elteltével 24-10 volt az eredmény. A második játékrészt egy 10-0-s etappal kezdték a fiúk, végül 48-19-es eredménnyel gyűjtötték be az újabb két pontot.

Békés-Drén KC - Szentesi FKC 48 - 19 (24-10)
Békés: Soltész D. 1, Vidovenyecz B. 1, Minya M. 1, Varga I., Kovács L. 3, Kiss A. 1, Szabó Á. 6, Bernáth Sz. 9, Futó N. 10, Kádas B. 6, Katona O. 7, Dékány P., Baji G. 3.
Szentes legjobb dobói: Szabó D. 7, Potocska T. 6, Szabó B. 5.

A KSB mérkőzés csütörtökön volt az Orosháza ellen. Jobban kezdtek az orosháziak, a 8. percben 5-3-ra vezettek. A folytatásban sikerült felvenni az iramot, sőt felülkerekedni a hazai csapaton, így a 18. percben már 8-10 volt a mérkőzés állása. A félidő végén egy 0-5-ös etappal, hatgólos előnyre tettek szert a fiúk, így 10-16-os eredmény mellett mentek pihenőre a csapatok. A második játékrészbe ugyanazzal a lendülettel kezdett a békési alakulat, percről percre növelte előnyét, Kádas László edző játéklehetőséget biztosított mindenkinek. Végül sikerül 22-37-es békési győzelemmel zárni a fordulót.

Orosházi FKSE Linamar - Békés-Drén KC 22 - 37 (10-16)
Békés: Takács Sz., Besze M., Temesvári G. 2, Kovács L. 3, Kiss R. 6, Magyar B. 6, Varga L. 2, Ásós M. 9, Kohlrusz L. 5, Csige N., Csányi D. 2, Vass E., Pál Sz. 2.
Orosháza legjobb dobói: Csányi L. 9