Minden év augusztus 29-én ünnepeljük a magyar fotográfia napját, 1840-ben ugyanis ezen a napon készült el az első fényképfelvétel hazánkban. Ebből az alkalomból két kiállítás is nyílt a keddi napon a Csabagyöngye Kulturális Központban: az egyik a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium fotó szakos diákjainak kiállítása az intézmény Kerengő kiállítóterében, a másik pedig a Márvány Fotóműhely tagjainak tárlata az Artérium kiállítótérben.
Utóbbi kiállítás megnyitóján a fotóműhely grafikusa, titkárhelyettese köszöntötte a jelenlévőket. Barabás Ferenc elmondta, hogy a képeket a társaság elmúlt egy évi alkotásaiból válogatták ki. Ezúttal összesen 33 művész 33 alkotásával képviseltette magát a tárlaton.
– Az egyszerű életképektől, úti élményektől kezdve a professzionális gondolkodásig lehet találni képeket ezen a kiállításon. Absztrakt-, táj-, madár- és makrofotózást is, melyek tulajdonképpen mindenkinek a hobbiját is jelképezik – fogalmazott.
A kiállítást Imre György nyitotta meg. A fotográfus kérdésünkre kiemelte, hogy mindegyik képen látszódik az egyéniség, a figyelem, illetve a téma iránti törődés. Mint mondta, a fényképeken számos technikát megfigyelhet a közönség.
– Nagyon szépek a kidolgozások és tényleg izgalmas témákat feszegetnek az alkotások és lehet látni a fotográfia kezdeti korszakából akár egy fotogramot is vagy egy nagyon szép természetfotót, de lehet digitális munkákkal is találkozni, melyeken ugyan komoly számítógépes utómunka is van, de ettől függetlenül a fotográfia szépségét mutatják – hangsúlyozta.
A Válogatott képeink című tárlat október 5-ig tekinthető meg a Csabagyöngye Artérium kiállítóterében.