– Olyan jó megtapasztalni, hogy emailen milyen sok visszajelzést érkezett a kurzusról. Hiszem, hogy a tanár testvéreken keresztül nem csak technikai tudást kaptok, hanem az énekek által az evangéliumot a szívünkbe zárva még jobban hirdetni tudjuk mindazt, amit reánk bízott az Úr – mondta köszöntőjében Bálint József Békéscsaba alpolgármestere, jelen esetben a program szervezője péntek délután, hozzátéve: a karvezetés, az énekkar közösségének vezetése, szolgálata a Jóistentől van.

Bálint József – Fotó: Such Tamás / behir.hu
A kezdetekről elmesélte, Oláh Gábor karnaggyal közel húsz évvel ezelőtt vette fel a kapcsolatot, hogy itt Békéscsabán egy kurzus részeként legyen lehetőség a karvezetők fejlődésére. Azóta minden évben a karnagy a művészeti vezetője az eseménynek, ahova több településről – többek közott Gyula, Békés, Barót, Arad, Krasznahorka, Érszőlős, Kolozsvár, Békéscsaba – érkeztek.
Érdekességként megemlítette, a 79 fős kórus zöme 15-25 éves, akik majd négyszólamban énekelnek. Valamint 13 növendék teljesen az alapoktól kezdi a karvezetői tanulást. Továbbá számára az is nagy öröm, hogy egyre több fiatal keresi a hétvégi kurzust, amelynek kulcsa Oláh Gábor, aki „nem tudományosan tanít tudományt”.
A vasárnapi záró ünnepély 16 órakor kezdődik. A rendezvényen igét hirdet Prof. Dr. Almási Tibor lelkipásztor; a kurzus liturgusa Balog Barnabás missziókerületi elnök lesz.
