– Az óvodákban hétfőtől rendkívüli szünet lesz, a szünet utáni első munkanap április 7-e. Az iskolákban március 8-tól március 31-ig a nevelés-oktatást tantermen kívüli digitális munkarendben kell megszervezni – ismertette az újabb korlátozásokra vonatkozó részletszabályokat Maruzsa Zoltán az operatív törzs tájékoztatóján. A köznevelésért felelős államtitkár kiemelte, hogy ezt az időszakot követi a tavaszi szünet, így a hagyományos jelenléti oktatás a tavaszi szünet utáni első tanítási napon, április 7-én indul újra.
A tájékoztatón elhangzott, hogy a digitális munkarendet a már meglévő tapasztalokra építik, az Oktatási Hivatal honlapján pedig egy továbfejlesztett módszertani ajánlás is elérhető.
– Ahol az otthoni eszközellátás a tanuló részére nem biztosítható, ott ismételten az intézményekeket kértük meg a szükséges eszközök kiadására. Fontos eltérés a megszokottól, hogy sem az óvodában, sem az iskolában nem tervezünk gyermekfelügyeletet – hangsúlyozta az államtitkár. Mint mondta, a cél az, hogy egy rövid védelmi időszakot iktassanak be egy hosszabb leállás helyett, így nem lenne hatékony, ha gyermekfelügyelet címén lennének tele az intézmények.
A gyermekétkeztetés nem áll le, elvitelre és kiszállításra is van lehetőség. Maruzsa Zoltán elmondta, hogy a középiskolák működését nem érinti a leállás, így az érettségi és szakmai vizsgákra való felkészítés folytatódhat az intézményekben.
A nyolcadik évfolyamos diákok felvételi vizsgáival kapcsolatban elhangzott, hogy bár ezek a vizsgák lezárhatók, de javasolt a szóbeli meghallgatások online térben történő lefolytatása.
– A köznevelési kollégiumok az eltérő munkarend időszakában nem biztosítanak lakhatást, ugyanakkor az intézményvezető engedélyezhet lakhatást az érettségire készülők, illetve a különös méltánylást érdemlő diákok számára – fogalmazott az államtitkár. Hozzátette, hogy ezek a feltételek vonatkoznak a versenyzerűen sportolók részére nyitva tartott sportkollégiumora is.
Forrás: Magyarország Kormánya